X

Piyasalar Yüzde 600 Büyüyebilir! Dünyaca Ünlü Ekonomist Kripto Para Piyasalarında Yükseliş Bekliyor!

Ünlü ekonomiste göre artık zamanı geldi ve mega boğaya giriyoruz. Peki ama hangi veriler bunu doğruluyor?
21:59
3 Ekim 2021

Real Vision şirketinin CEO’su ve dünyaca ünlü ekonomist Raoul Pal önümüzdeki birkaç ay içinde kripto paralarda aşırı yükseliş bekliyor. Pal önümüzdeki aylarda Bitcoin öncülüğünde kripto paraların hızla toparlanacağına inanıyor. Birçok analist 2021’in son çeyreğinde piyasalarda güçlü bir boğa sezonu bekliyordu. Ekim ayına girmemizle birlikte bu iddialar da fiyat tarafında destek bulmaya başladı.

Pal: Aşırı Yükseliş Bekliyorum

Kripto para piyasalarının boğalar için harika göründüğünü düşünen Raoul Pal sosyal medya hesabı üzerinden bazı grafikler paylaştı. Pal tarafından paylaşılan grafik logaritmik ölçekte görüntülenen net kripto para piyasa değerini içeriyor. Bu grafiğe göre kripto piyasa değeri yükselen kanalın alt sınırına dokundu ve destek buldu. Böylece yükseliş eğilimi onaylandı ve kripto piyasaları önümüzdeki aylarda 3-6 kat artabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pal artık piyasanın aşırı alım aşamasından çıkmak üzere olduğunu ve aşırı satım dönemine gireceğini düşünüyor. Özellikle 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto para piyasalarının inanılmaz derece büyüyebileceğini savunuyor.

Artış Satış Zamanı Geliyor

Blockchain analistleri yaptıkları ağda yaptığı incelemelerde balina diye tabir edilen cüzdanların agresif alımlar yaptığını doğruluyordu. Son düşüş sırasında ciddi miktarda kripto para stoklayan büyük yatırımcılar artık ellerindekileri boşaltacak ortamı hazırlıyor.

Glassnode‘dan Schultze-Kraft bu yılın üçüncü çeyreğinde tüm Bitcoin arzının %80,5 oranında balinalara geçtiğini duyurmuştu.

Bitcoin (BTC) korku endeksi kısa vadede son kez 30’un altına düşmüş olabilir. Karşılayacağımız muhtemel bir mega boğa sezonunda yatırımcıların geçmiş tecrübelerinden ders alması gerekiyor. Risk iştahının zirveye ulaştığı noktada sürekli olarak yüklü satışlar geldi ve trend tersine döndü. Bu sefer kendiniz için belirlediğiniz hedeflerde satış yaparak tatmin edici karlar almanız yararınıza olabilir. Özellikle yeni yatırımcıların yaptığı iki büyük hata bulunuyor. Birincisi piyasaya yükseliş döneminde girerek ne alırsa kazanmaya alışıyor ve sürekli olarak yükselişin devam edeceğini düşünüyor. İkincisi ise en azından ana parasını kurtarma derdine dahi girmeden sürekli olarak daha fazlası için beklentiye giriyor.

Uzman analistler yaşanan büyük yükselişlerde karlarının önemli kısmını nakde dönüştürerek düşüş trendinde cüzdanlarını dolduruyor. Bunun için geçmişten ders alabilmek önemlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI