Piyasadaki Yön Belirsizliği Devam Ediyor: Whale Alert, Kritik Verileri Paylaştı!

Özet

  • Whale Alert, piyasadaki belirsizlik devam ederken, balinaların son dönemlerde kaydettiği transferlere ilişkin verileri paylaştı.
15:15
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.000 dolar fiyat seviyelerine geri çekildi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise CoinMarketCap’in güncel verilerine göre 1,06 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Kripto Para Piyasasında Yön Belirsizliği

Son 10 günlük zaman dilimi içerisinde birden fazla kez 25.000 dolar direncini test eden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde kaydettiği değer kayıplarının ardından 23.000 dolar ile 23.500 dolar fiyat seviyeleri arasında işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) da kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.600 dolar fiyat seviyelerine geri çekilirken, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri CoinMarketCap’in güncel verilerine göre 1,06 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Kripto analiz platformu Whale Alert de kripto para piyasasındaki yön belisizliği devam ederken, portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve kripto ekosisteminde ‘balina’ olarak tabir edilen adreslerin son haftalarda gerçekleştirdiği kripto varlık transferlerine ilişkin çeşitli verileri yayımladı.

Whale Alert, Güncel Verileri Paylaştı

Kripto analiz platformu Whale Alert’in paylaştığı güncel verilere göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde üç Ethereum balinası, ekosistemin en bilinen kripto para alım-satım platformları arasında yer alan Binance ve Coinbase’e oldukça yüksek miktarlarda kripto varlık transferi gerçekleştirdi. İlk transferde bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 150,9 milyon dolar değerinde 92.170 ETH gönderdi.

Söz konusu balina, cüzdanında 1,6 milyon dolar değerinde nispeten küçük bir miktar 1.000 ETH bıraktı. Birkaç saat sonra farklı bir adres, bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e 40,5 milyon dolar değerinde 25.361 ETH gönderdi. Daha sonrasında ise bir Bitcoin balinası, bilinmeyen iki cüzdan arasında 219,5 milyon dolar değerinde 9.475 BTC’yi hareket ettirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI