Piyasadaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 20.250 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:41
29 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftaya düşüş yönlü bir ivme ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde değer kayıplarına hız kazandırdı ve 20.250 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH), son 24 saatte ortalama %3,5 değer kaybetti ve 1.145 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 950 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Yeniden 20.000 Dolar Seviyelerine Yaklaştı

Yeni haftaya düşüş yönlü bir ivme ile başlayan Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde değer kayıplarına hız kazandırdı ve 20.250 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği %3,5’luk düşüş ile birlikte 1.145 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasının toplam değeri de hafta başından bu yana önemli bir düşüş yaşadı ve 950 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 222 dolar, XRP 0,33 dolar, Cardano (ADA) 0,47 dolar, Solana (SOL) 35 dolar, Polkadot (DOT) 7,25 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 18,55 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ayrıca Chiliz (CHZ), Enjin Coin (ENJ) ve Decentraland (MANA) da kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminini de etkisiyle ortalama çift haneli değer kayıpları kaydetti ve piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar