X


Piyasada Son Durum: Bitcoin (BTC), 41.000 Dolar Fiyat Seviyelerine Geriledi!

Bitcoin (BTC), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 41.300 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.
08:29
4 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 45.000 dolar direncinden reddedilerek 41.300 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu altcoin, aşağı yönlü bir ivme kazandı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise yeniden 1,91 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin, 41.300 Dolara Geriledi

Kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte 45.000 dolar direncinden reddedilen Bitcoin, 43.500 dolar destek bandına gerilemesinin ardından bir kez daha değer kayıplarına hız kazandırdı ve 41.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki bu düşüş ivmesi, piyasadaki çoğu altcoin’in de çeşitli oranlarda değer kaybetmesine neden oldu.

Lider kripto para birimindeki bu değer kaybı tek bir nedenden kaynaklanmasa da FED Başkanı Jerome Powell’ın kripto para birimlerine güçlü bir düzenleyici çerçeve gerektiği açıklaması ile birlikte Bitcoin, düşüş hareketlerine hız kazandırdı.

Piyasada Son Durum

Ethereum (ETH), yaşadığı son değer kayıplarının ardından 2.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, çeşitli oranlarda değer kaybetti. Terra (LUNA), son 24 saatlik zaman diliminde %0,3’lük gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam eden nadir kripto varlıklardan biri oldu.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de CoinGecko verilerine göre 1,91 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman diliminde kripto para ekosisteminde 200 milyon dolardan fazla short ve long pozisyon likide oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar