X

Piyasada Son Durum: Bitcoin 55.000 Dolara Dokundu, Ethereum ise Kritik Destek Seviyesine Yaklaştı!

Kripto para piyasası güne aşağı yönlü fiyat hareketleri ile başladı. Bitcoin 57.000 dolar destek seviyesinin altında kalırken, Ethereum ise 4.070 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:55
19 Kasım 2021
Bitcoin'de (BTC) Düşüş Sürüyor! Lider Kripto Para Birimi Yeniden Bu Seviyeleri Görebilir

Son aylarda volatiltiesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 55.000 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek bir miktar değer kaybetti.

Bitcoin’deki Düşüş

Yakın bir zaman önce 69.000 dolar fiyat seviyelerine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, kaydettiği zirve fiyatların ardından ciddi değer kayıpları yaşadı. Bitcoin, ilk önce 63.000 dolar, sonrasında ise 60.000 dolar destek seviyesini kırarak kritik seviyelere geriledi. Ancak Bitcoin’deki değer kaybı 60.000 dolar fiyat seviyesi ile de sınırlı kalmadı. Bitcoin, günün erken saatlerinde 55.800 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve güçlü 57.000 dolar destek seviyesinin de altında kaldı. Yazının yazıldığı esnada 56.430 dolar fiyat seviyelerine yükselmiş olsa da, lider kripto para birimi Bitcoin henüz 57.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıkamadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’da Son Durum

Piyasa değeri bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum da, lider kripto para birimi Bitcoin’in aşağı yönlü fiyat hareketlerine uyum sağlayarak yüksek oranda değer kaybı yaşadı. Ethereum, kaydettiği 4.800 dolar zirve fiyat seviyelerinin ardından yaşadığı değer kayıpları ile birlikte ilk önce 4.200 dolar fiyat seviyelerine, ardından 4.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi.Kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.074 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan Ethereum, son 24 saat içerisinde anlık olarak da olsa birden fazla kez 4.000 dolar bölgesindeki destek seviyesinin altında kaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar