Piyasa, Yeni Haftaya Yükseliş ile Başladı: Bitcoin (BTC), Yeniden 30.000 Doları Aştı!

Yeni haftaya yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30.000 dolar seviyelerini aştı.
08:29
30 Mayıs 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte 30.300 dolar seviyelerini aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.870 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,32 trilyon dolara yaklaştı. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 158 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 30.000 Doları Aştı

Son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi. Bitcoin, günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte 30.300 dolar seviyelerini aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.870 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %5’e yakın artış ile 1,32 trilyon dolara yaklaştı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki yükseliş hareketlerinin ardından günün erken saatlerinde çeşitli oranlarda değer artışları kaydetti. CoinMarketCap verilerine göre kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte BNB 317 dolar, XRP 0,39 dolar, ADA 0,51 dolar, SOL 45 dolar, DOT 10,2 dolar ve AVAX 26,9 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 158 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar