PayPal, Birleşik Krallık Müşterileri İçin Kripto Para Hizmeti Başlattı

PayPal, kripto para hizmetlerini, Birleşik Krallık müşterilerine de açtı.
11:20
17 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

PayPal, kripto para hizmetini tüm Birleşik Krallık müşterileri için kullanılabilir hale getirdi.

Ağustos Ayında Duyurulmuştu, Bu Sabah Başladı

San Jose merkezli finansal teknoloji devi PayPal, Birleşik Krallık müşterilerine kripto para birimi hizmetlerini açtığını duyurdu. Artık Birleşik Krallık’taki müşteriler, kripto paralar ile işlem yapabilecekler. Müşteriler alım, satım ve saklama hizmetlerinden faydalanabilecek. Şu anda şirket Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olmak üzere sadece bu dört kripto parayı destekleyecek.

Paypal, Ekim ayında kripto para sektörüne giriş yaptı ve yavaş yavaş tüm ABD kullanıcılarına yeni işlevsellik getirdi. Bildirildiği üzere, şirket Şubat ayında kripto para birimi işlemlerini genişleteceğini duyurmuştu. Finansal teknolji devi PayPal, zaman geçtikçe daha çok sayıda lokasyondaki müşterilere, bu hizmetlerden faydalandırmak için çalışıyor.

Şirket, Birleşik Krallık’ta kripto para birimi hizmetlerine başlayacağını Ağustos ayında duyurmuştu. Paypal, bu sabah (17 Eylül 2021) , resmi  twitter hesabından attığı bir tweette, müşterilerin bu hizmetleri kullanmaya başlayabileceğini duyurdu.

Şirketin Blok Zinciri Liderinden Açıklama Geldi

Şirketin blok zinciri lideri Jose Fernandez da Ponte, PayPal’ın kripto para birimlerinin küresel finanstaki rolünü şekillendirmeye katkıda bulunmaya çalıştığını söyledi:

“Dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir biçimde katkıda bulunmak için dünyanın her yerinden regülatörlerle yakın çalışma içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmekte de kararlıyız.”

Ayrıca Temmuz ayında PayPal, İrlanda’da kripto para alanında çalışabilecek adaylar için, birçok iş pozisyonu açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar