X

Para Biriminizin Değeri Düşüyor mu? Bexplus’ın Faiz Getiren Cüzdanı Çözüm Olabilir

11:12
24 Mart 2021
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Birçok ülkedeki faiz oranları şu sıralar oldukça düşük ve bazı ülkelerdeki faiz oranlarının eksiye bile düştüğü biliniyor. Küresel yatırımcılar da şu an için yatırımları üzerinden faiz elde edebilmenin ve enflasyon ile mücadelenin yollarını aramakta.

Bexplus ise yakın zamanda Bitcoin tabanlı faiz veren kendi kripto para cüzdanını piyasaya sürdü. Söz konusu kripto para cüzdanı, yatırımcıların sadece Bitcoin yatırımı yaparak bu yatırımları üzerinden sabit bir gelir elde etmesini sağlayacak. Söz konusu kripto para cüzdanının piyasaya sürülmesi ile birlikte yatırımcılar Bitcoin fiyatının düşüşünden veya yükselişinden etkilenmeden sabit bir getiri elde edebilecek. Yatırımcılar özellikle piyasadaki hareketliliğin bitmesini beklerken hala gelir elde edebilirler.

Bitcoin Tabanlı Faiz Veren Cüzdan Hakkında Daha Fazla Bilgi

1- Bexplus’ın BTC faizi veren cüzdanı nasıl çalışıyor?

Cüzdan içerisindeki fonlar finansal şirketlere profesyonel kredi olarak veriliyor ve bu firmalar piyasa yapıcı olarak söz konusu fonları kullanıyor. Fonları kullanan şirketler piyasaya likidite ekliyor. Faiz oranları ise her 6-12 aylık süreler içerisinde belirleniyor. Bexplus, yatırılan paraları başka bir amaçla kullanmayacağını ve kullanıcıların fonları istedikleri an çekebileceklerini beyan etmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2- Faiz getiren cüzdanı kullanmak güvenli mi?

Bağımsızlık: Kullanılan cüzdan ve alım satım hesabı tamamen ayrı olup ikisinin arasında büyük bir fark bulunuyor. Bu sebeple cüzdana yatırdığınız fonlar direkt olarak sizin pozisyonlarınızdan etkilenmiyor ve likidasyon yaşasanız bile söz konusu cüzdanınız güvende kalıyor.

Yüksek Güvenlik: Platform çoklu imza teknolojisine sahip olup transfer edilen bütün fonlar manuel olarak işleniyor ve soğuk depolama cüzdanlarına aktarılıyor. Fonlara erişim için ise birden çok yetkilinin koordineli çalışması gerekmekte.

3- Faiz Getirisi Nasıl Hesaplanıyor?

Birikim Cüzdanı içerisindeki Bitcoin miktarı, sistem tarafından marj olarak görülmeyecek ve bu sebeple kullanıcıların açık pozisyonları olsa bile Birikim Cüzdanı içerisindeki fonlar hiçbir zaman piyasa emirlerinden etkilenmeyecek.

Bexplus’ın faiz oranı ise şu an için sektördeki birçok rakibin çok üzerinde.

Örnek olarak 10 BTC yatırdığınızı varsayalım ve bundan yıllık %21 faiz elde ediyorsunuz. Daha sonra sizin aylık gelirinizi (10*21%/365*30)=0,172602273 BTC olarak hesaplanabilir. Önde gelen bazı kredi platformları en az 1 BTC yatırma limitine sahip olsa da yatırımcılar Bexplus üzerinde 0,05 BTC yatırarak hemen bu fırsatı yakalayabilir. Detaylı cüzdan kurallarını ise buradan öğrenebilirsiniz. 

100 Kat Kaldıraç Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kalıdraçlı işlemler son dönemde herkesin dilinde ve oldukça popüler. Peki 100 kat kaldıraç tam olarak nedir ve kullanıcılar bunu nasıl kullanabilir? Örnek olarak elinizde 1 BTC olduğunu varsayalım ve bununla Bitcoin tabanlı long pozisyon açmak istediniz. BTC fiyatı 10.000 dolar olarak ele alınacak olursa 100 kat kaldıraç ile sizin pozisyonunuz 100 BTC değerine yükselecektir. Bunun için ise alım satım platformundan 100 kat kaldıraç kullanmış oluyorsunuz.

Bu işlemden 1 gün sonra Bitcoin fiyatı 10.500 dolara yükseldiğinde sizin kazancınız 100 BTC/10.500*100 yani 4,76 BTC olacak. Bu da sizin yatırım getirinizi %476 seviyesine kadar çekecek. Bexplus’ın %100 bonusu ile ise sizin ilk yatırdığınız 1 BTC, 2 BTC’ye dönüşecek. Elde ettiğiniz kazanç ise 9,52 BTC yani %952 halini alacak.

Kaldıraç sayesinde inanılmaz kazançlar elde edilebilir ancak kaldıraç kullanırken çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Likidasyon yaşandığında elinizdeki bütün fonlar sıfırlanabilir ve bu sebeple kaldıraç oranını her zaman makul seviyelerde tutmak gerekiyor.

Neden Bexplus’ı Seçmelisiniz?

Bexplus, BTC, ETH, EOS, LTC ve XRP vadeli işlem sözleşmelerinde 100 kata kadar kaldıraç sunan önde gelen bir kripto para türev ürün platformudur. Hong Kong merkezli Bexplus, dünya çapında 100.000’den fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve kullanıcılar arasında ABD, Japonya, Kore ve İran gibi ülkelerde yaşayanlar da bulunuyor. KYC gerektirmeyen ve ilk para yatırma limiti olmayan Bexplus kullanan yatırımcılar birçok hizmette en üst düzey standartlara ulaşabilir ve 7/24 müşteri desteği elde edebilir.

KYC Yok

Bexplus, 30’dan fazla ülkedeki yatırımcılar için hiçbir KYC olmadan alım satım hizmeti sunuyor ve sadece e-posta onayı gerekiyor.

10 BTC’lik Demo Hesap

Kullanıcıların kaldıraçlı işlemlere alışması için 10 BTC bulunan demo hesap anında kullanılabilir ve riskler azaltılabilir. Hiçbir risk almadan siz de piyasayı analiz edebilirsiniz.

7/24 Müşteri Desteği ve Para Çekme

Kullanıcılar iş saatleri içerisinde 30 dakika gibi kısa sürede para yatırabilir veya sorun yaşadıklarında e-posta ile canlı sohbet gibi farklı kanallardan müşteri desteği alabilir.

Para Yatırmayı İkiye Katlamak Ne Anlama Geliyor?

Para yatırdıktan sonra elde edilen %100’lük bonus, borsadan çekilemez ve sadece kaldıraçlı işlemlerde kullanılabilir. Piyasa çok volatilse bu bonus marjini arttırmak için de kullanılabilir.

Daha fazla BTC toplamak için siz de Bexplus’a katılıp bonusunuzu talep edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar