X


P2P İşlem Platformu LocalEthereum İsim Değiştiriyor

LocalEthereum, yeni hamleyle LocalBitcoins’i geride bırakmayı hedefliyor.
13:00
19 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum’un (ETH) kullanıldığı eşler arası (P2P) bir işlem platformu olan LocalEthereum, Bitcoin ve diğer kripto paraları da desteklemek için LocalCryptos adı ile yeni düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.

İsim Değişikliği

Salı günü yapılan duyuruya göre LocalCryptos, geleneksel paralar ve kripto para birimleri işlemleri için P2P işlem alanında lider olmak istiyor. Yani eski adı LocalEthereum olan platform şu an için lider konumda yer alan LocalBitcoins’i geride bırakmayı amaçlıyor.

LocalCryptos CEO’su Michael Foster The Block’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

LocalBitcoins’in tersine, LocalCryptos denetlenemeyen, baştan sona şifreli ve tamamen özel bir platform.

Foster’ın yaptığı açıklamalara göre denetlenemeyen platformlar, kullanıcıların özel anahtarlarına sahip olmadıkları için  LocalCryptos veya herhangi bir hacker kullanıcıların kripto paralarına ulaşamıyor. Foster bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “LocalBitcoins gibi platformlar merkezileştirildi, denetim altın alında ve özel olmaktan çok uzaklar. Bu platformlar, merkezi bir borsa gibi saldırılara ve hırsızlıklara karşı savunmasızlar. Hacker’lar, merkezi kripto platformlarından birkaç milyar dolar çaldı bile. Bunlardan en ikisinden LocalBitcoins kullanıcıları da etkilendi.” ifadelerini kullandı.

Ancak denetim altına alınamayan platform kullanıcılarının çok daha fazla dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü kullanıcılar cüzdan şifrelerini kaybederse, bu platformlar kurtarma konusunda yardım olamıyor.

P2P İşlem Platformları

Avustralya merkezli LocalEthereum 2017 yılında kullanıcıyla buluştu ve şu anda her gün 100.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı, günlük olarak 1.500 aktif kullanıcısı ve günlük 450’nin üzerinde  işlemi bulunuyor.

Öte yandan P2P işlem platformları artan bir ilgi görüyor. Örneğin, geçtiğimiz ay Paxful son 12 ay boyunca 800.000’in üzerinde yeni cüzdanın platformda işlemek başladığını ve toplamda 3 milyon cüzdana hizmet verdiklerini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar