X


Özel Token Satışından 4,5 Milyon Dolarlık TimeCoin (TMCN) Kazanma Şansını Kaçırmayın!

16:42
7 Mayıs 2021

E-spor etkileşimi de bulunan DeFi ve NFT projeleri Time Coin Protocol & Time Coin (TMCN); ortak ekonomisi ve yeni modeli ile bütün yatırımcıların ilgisini çekmekte.

TimeCoinProtocol, TimeTicket GmbH tarafından yönetilen bir blockchain projesidi. Söz konusu şirket İsviçre merkezlidir ve TimeTicket Inc. Japan’ın bir iştirakidir. Proje, TMCN başına 250 dolarlık fiyatın üzerine çıkan TimeCoin isimli kripto para birimini BitForex, BitMart ve BiKi gibi borsalarda piyasaya sürdü.

TimeCoinProtocol, YouTube ve Twitch gibi video paylaşım platformlarının yapısını ve ekonomik modelini değiştirmeyi hedefleyen bir kripto paradır. Proje, 500.000’den fazla kullanıcıya sahip bir ortak beceri veya yetenek paylaşım ekonomisi hizmeti olan ve yıllık olarak 1-2 milyon dolardan  fazla gelir sağlayan, girdiği alandaki kapasitesini hızlı bir şekilde büyüten TimeTicket dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapmakta. Platform buna ek olarak 4.000’den fazla oyun ve 30 farklı dil ekleyebilen e-spor oyuncu eşleştirme/mücadele hizmeti eSportStars’a da ev sahipliği yapmakta. eSportStars.jp platformu bu yıl içerisinde son dönemlerin popüler DeFi ve NFT özelliklerini getirmeyi planlamakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Proje ilk olarak 4 milyon dolara yakın yatırım yapan birkaç yatırımcıya özel olarak piyasaya sürüldü ve çok sınırlı sayıda token piyasaya salındı. TimeCoin’in özel token satışı ise 15 Şubat 2021 tarihinde %90 indirim ile başlatıldı. Söz konusu token satışında tokenin mevcut piyasa değerinin %90 altından alım yapmak mümkün ve toplamda 4,5 milyon dolarlık token satılacak.

Özel Token Satışı, projenin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacının yanı sıra, özellikle daha fazla geliştirme gerektiren eSportStars’ın, TimeCoin Protocol ve diğer DeFi ile NFT özellikleri için kullanılacak.  Proje bir VTuber iş alanı yarattı ve  VTuberlar arasında özellikle Shirahari Uni, bu konuda çalışmalar yapmakta. Proje aynı zamanda VTuber’larn ve dünyadaki diğer içerik üreticilerinin kendi  NFT’lerini takas edebilecekleri bir NFT piyasası yaratmayı planlıyor.

Bu kapsamda Creator Sponsor Staking (CSS) isimli yenilikçi bir DeFi sistemi piyasaya sürülecek. NFT piyasasının yanı sıra piyasaya sürülec olan bu ürün sayesinde ünlü isimlerin destekçileri ellerindeki TimeCoin miktarını sadece staking yaparak %12 arttırabilecek. Söz konusu staking için 6 ay sonra %12, 12 ay sonra ise %24 gelir elde edilebilecek. Elde edilen ve artan miktar ise içerik üreticileri ile taraftarlar arasında 50/50 paylaşılacak. Sponsor olma karşılığında ise içerik üreticilerinin özel fırsatlar ve üyelikler sunacağı belirtiliyor. Bunların arasında NFT’ler ve indirim kuponları da yer alıyor.

TimeTicket GmbH CEO’su Masato Kakamu konu hakkında yaptığı açıklamada “profesyonel oyuncuların, içerik üreticilerinin ve hayranların birbirlerine yardım ederek kolaylıkla para kazanabilecekleri bir platform yaratmak istiyoruz. ESportStars bünyesinde eSports madenciliği öneriyoruz ve kullanıcılar bu sayede TimeCoin elde edebilir. TimeCoin katılımcıları bu sayede aldıkları hizmeti arttırabilirler” ifadelerini kullandı.

Tam olarak bu sebeple dApp’ler ve NFT piyasasında DeFi ve NFT işlevlerinin uygulanmasını sağlamak için iki özel, piyasadan bağımsız token satışının başlatılması kararı alındı. Bu sayede yatırımcılar ve e-spor hayranları, eSpor oyuncuları, yayıncılar gibi içerik oluşturucuları da birbirlerini destekleyebilir. Bu, hem içerik üreticilerinin hem de hayranların ek tokenlerin yanı sıra NFT’ler kullanılarak alınıp satılabilen oyun içi öğeler, sanat ve anime karakterleri almasına olanak tanıyacak. TMCN yatırımcıları, içerik oluşturucularını da destekleyerek ek gelir elde edebilirler.

Toplamda piyasadaki 100.000.000 TMCN tokeninden 10.000.000 token satılacak ve bunların mevcut piyasa fiyatının %90 altından gerçekleştirileceği belirtildi.

Toplanması beklenen miktar ise yaklaşık 20 milyon dolar olarak açıklandı.

Satış için BTC, USDT veya ETH kullanmak mümkün. Satış, TimeCoinProtocol.com/sale sayfasından yapılacak ve burada tokenlerin kilitlerinin açılma süresi de görülebilecek. TMCN almak için yatırımcıların MetaMask gibi özel bir cüzdan adresi oluşturmaları şiddetle TAVSİYE EDİLİR. (Yatırımcının borsa hesabı kullanarak TMCN alması tavsiye edilmez.)

TimeCoinProtocol Telegram kanalına girerek TMCN almak için TMCN Bedava Ödüllerinden faydalanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar