Overstock uluslararası ödemelerde de Bitcoin kabul etmeye başlayacak

16:15
20 Ağustos 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bilindiği gibi ABD Utah bazlı e-ticaret devi Overstock.com 2014 yılı başı itibariyle ABD’li kullanıcılara Bitcoin ile ödeme fırsatı sunmuştu. Şirket CEO’su Patrick Bryne geçtiğimiz aylarda Bitcoin ödemelerinde başarı sağlandığını ve küresel anlamda Bitcoin kabul etmeyi planladıklarını ifade etmişti. Yapılan son açıklamada ise bu plan gerçeğe dönmüş görünüyor. Şirket 1 Eylül itibariyle ABD dışında bulunan kullanıcıların da Bitcoin ile alışveriş yapabileceğini duyurdu. Overstock yetkililerinin belirttiğine göre, şirket Bitcoin ile yıl sonuna kadar uluslararası düzeyde 2 milyon dolarlık satış yapmayı hedefliyor.

Diğer ülkelerden olduğu gibi Türkiye’den kullanıcılar için de iyi bir haber, bilindiği gibi overstock.com’da Türkiye’den alışverişlerde Kredi kartı ile TRY olarak yani Türk Lirası oranı üzerinden ödeme imkanı bulunuyor. Kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen kullanıcılar için Bitcoin ile ödemenin çok yararlı olacağını düşünüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar