reklamı kapat

Online Oyun Platformu CoinPoker ICO’su Başlıyor

19 Ocak 2018
  • Coin TürkCoin Türk
CoinPoker; şeffaflık, güvenlik ve ulaşılabilirlik özelliklerini elde etmek için blockchain teknolojisini kullanan, kripto para temelli bir çevrim içi oyun platformudur. Platform; kullanıcılara ve oyunculara, sektörün sorunlarını ortadan kaldıran çözümler sunuyor.

CoinPoker; kurduğu platform dahilinde gerçekleştirilen işlemlerde kullanılacak olan kendi kripto parası CHP tokenleri, iki aşamalı bir ICO etkinliği gerçekleştirerek kullanıcılarına sunuyor. Konuyla yakından ilgilenen birçok kullanıcı, ICO henüz gerçekleşmeden rezervasyon yaptılar ve sunulan tokenleri önceden satın aldılar. Ön satış etkinliğinden itibaren CoinPoker’in piyasaya sürdüğü en sade ürün, 20.000 defa indirildi ve 30.000’den farklı kullanıcı platformun sitesine kaydoldu. Üstelik ön satıştan sonra 15.000 kadar da CHP token sahibinin olduğu ifade edildi. Uygulamada günlük işlem gerçekleştiren, oyun oynayan kullanıcıların sayısı ise 4000 civarında tespit edildi.

Günümüzde online poker

Online ortamlarda oynanan poker, 2000’li yılların ortalarında oldukça büyük bir yükseliş kaydetti. Ancak bu yükseliş, çeşitli unsurların etkisiyle sekteye uğradı. Yürürlüğe konulan düzenlemeler, bu duraksamaya en büyük neden olarak gösterildi. Buna rağmen uzmanlar tarafından yapılan tahminler, sektörün hızlı bir şekilde büyüyeceğine işaret ediyor.


Günümüzdeki online poker piyasasının, ortalama online oyun harcamalarının 2.5 milyar dolarlık kısmına tekabül ettiği tahmin ediliyor. Facebook gibi sosyal platformlar üzerinde sunulan uygulamalardaki ya da geleneksel online oyun odalarındaki poker oyuncularının sayısını göz önünde bulundurursak; piyasadaki kullanıcılar tarafından yapılan harcamaların, 2020 yılına kadar yalnızca Birleşik Devletler sınırları içerisinde, 5.2 milyar dolara ulaşacağı beklentisini anlayabiliriz.

Online poker piyasasında gerçekleşeceği tahmin edilen fiyat artışının en büyük nedenleri, kurulan piyasalardaki yasama reformları ve gelişmekte olan piyasalarda devam eden büyüme olarak gösterilebilir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Birleşik Devletler’deki 20’den fazla eyalette, online poker faaliyetlerinin tamamen yasal hale getirilmesi bekleniyor. Birleşik Devletler sınırları içerisinde gerçekleşecek olan bu gelişmelere ek olarak online poker piyasası; Asya (Hindistan, Çin ve Güneydoğu Asya’nın diğer kısımları da dahil), Latin Amerika ve ödeme işlemlerindeki sorunlar giderilince bir sonraki piyasa patlamasının gerçekleşeceği yer olarak düşünülen Brezilya gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde de genişliyor ve büyümesini sürdürüyor.

Blockchain teknolojisinin gelişimi pek çok sektörde olduğu gibi online poker sektöründe de, ezber bozan bir yenilik olarak etkisini gösterdi. Teknoloji sayesinde; sektörün ilerlemesini engelleyen, tarihi nitelikteki önemli sorunlara çözümler sunuluyor. İşte bu çözümleri sunan platform olan CoinPoker, kullanıcılarına sorunsuz deneyimler sunarken sektörü de bulunduğu yerden öteye götürmeyi hedefliyor.

CoinPoker sorunları ortadan kaldırıyor

CoinPoker; ethereum blockchaini’ni kullanarak sektördeki sorunlara benzersiz çözümler sunan bir online poker oynama platformudur. Platformun kripto paralara dayalı deneyimler sunması, kullanıcıların sahip olduğu erişebilirliği oldukça yüksek bir seviyeye taşıyor. Geleneksel yöntemlerde gerçekleştirmesi bir hayli zor olan ödeme ve para çekme gibi işlemler, CoinPoker’in dahili para birimi olan CHP tokenler ile çok daha kolay bir şekilde ve küresel olarak gerçekleştirilebiliyor. Üstelik geleneksel piyasanın aksine CoinPoker, kullanıcılarına anonim deneyimler yaşayabilme imkanı sağlıyor.

Ethereum akıllı kontratlarına dayanan CoinPoker platformu oyunculara; hızlı ve masrafsız işlem gerçekleştirebilme, şeffaf ve adil oyunlar oynayabilme olanakları sunuyor. Ayrıca akıllı kontratlar sayesinde; kullanıcıların elde ettikleri kazançları, güvenli bir şekilde tahsil edebilmeleri de garanti altına alınmış oluyor.

Platformda oynanan oyunların adil oyun olarak nitelendirilebilmesi için; oyuncu davranışı analizi, güvenlik kodu onayı, oylama sistemi ve hile tespit sistemi olarak adlandırılan güvenlik önlemleri uygulanıyor.

ICO ayrıntıları

Ethereum’a dayanan bir kripto para olan Chips (CHP) tokenlerin kullanıcılara sunulacağı CoinPoker ICO’su, 19 Ocak 2018 tarihinde başlatılacak. ICO boyunca toplamda 500 milyon CHP token’in dağıtılması planlanıyor. İki etaptan oluşacak ICO’nun ilk etabında, 1 ETH karşılığında 4200 CHP token sahibi olunacak. İkinci etapta ise 1 ETH için 3500 CHP token satın alınabilecek.

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.