reklamı kapat
  • BTC  :  36.629,69 ₺
  • ETH  :  2.634,87 ₺
  • BCH  :  5.825,23 ₺
  • XRP  :  3,60 ₺
  • NGC  :  2,65 ₺
  • BTC 36.629,69
  • ETH 2.634,87
  • BCH 5.825,23

Online Oyun Pazarında Ethereum Etkisi: vDice

9 Ağustos 2016
  • Coin TürkCoin Türk
crowd

Online oyun pazarı geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde şimdiye kadar hiç görülmemiş bir şekilde yükselişe geçti. Küresel olarak artan bu ilgi; Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların oyun sektörüne girmesiyle birlikte doruğa ulaştı. Son yıllarda kriptoların yarattığı büyük fırsatları gören ve uygulamaya başlayan yüzlerce girişim piyasaya sürüldü ve bu alanda pazar giderek büyüyor.

gggg1Artık insanların oyun oynamak için seyahat etmelerine gerek yok, bunun yerine kullanıcılar online platformlar üzerinden koltuklarından kalkmadan; kriptoların kolay ve güvenilir kullanımını ile anonimliğini kullanarak oyun oynamanın keyfini çıkarıyorlar. Geciken para yatırma ve çekim işlemleri, bankalarla olan sorunlar, yüksek ücretler ve komisyonlar karşısında kullanıcılar artık sanal ortamda tüm oyun ihtiyaçlarını kripto para kabul eden sitelerden yana kullanıyor.

Bitcoin ve Ethereum gibi dijital paralar online oyun piyasası için mükemmel bir çözüm ve bu alanda da diğer alanlarda olduğu gibi yıldızı giderek parlıyor, ayrıca oyun piyasası kripto paraları yaygınlaştırmak ve bilinirliğinin artmasını sağlamak için büyük bir tanıtım fırsatı sunuyor. Bu yazımızda Ethereum blockchain tabanlı çalışan ve geçtiğimiz ay piyasaya sürülen vDice sitesinden bahsedeceğiz.

vDice kullanıcı dostu arayüzü ile meraklıları için iyi bir oyun ve dice deneyimi sunuyor. Diğer rakiplerine göre en önemli farklı ise Bitcoin yerine Ethereum blockchain’i üzerinde çalışması. vDice.io‘da tüm oyunlar smart contract olarak Ethereum blockchain’i üzerinde gerçekleştirilir. Bu durum, oyunlarda merkezi bir yapının olmaması anlamına geliyor ki, bu dice dünyası için çok önemli bir unsur.

Kullanıcıların oyun oynamak için herhangi bir hesap açmalarına gerek yok, ödemeler ise her zaman anında gerçekleşiyor. Oyun kapsamında yer alan blockchain üzerindeki tüm hareketler, site yöneticileri tarafından kanıtlanabilir bir şekilde adil olarak ifade ediliyor. Kullanıcılar Jaxx, Metamask ya da MyEtherWallet gibi popüler Ether cüzdanlarını kullanarak vDice’da bahis veya yatırım yapabilirler.

Sitenin tasarımcılarından James Groton’a göre; “Oyuncular bu platformda sadece Ethereum kodlarına güvenmek zorunda. vDice insan duygularından tamamen arınmış bir yapı sunuyor.”

Ethereum blockchain tabanlı oyunlarda şu anda lider konumda bulunan vDice platformu, blockchain’in karmaşıklığını dışarıda tutarak her seviyeden oyuncular için başarılı bir oyun deneyimi sunuyor. Tüm bunların yanında vDice’ın en ayırt edici özelliği ise oyunculara basit bir kullanım sunması, oyunlar bir kaç tıklama ile tarayıcılar üzerinden kolayca oynanabilir. Alt yapısında Ethereum blockchain çalışsa da ileri düzey bilgi gerektirmez. Siteye ulaşım için bu linki kullanabilirsiniz: www.vdice.io

5566

loading...