X


Part Time İş Bulma Platformu bitJob.io’nun Ön Satışı 2 Ağustos’da Başlıyor

07:36
1 Ağustos 2017
Yeni kurulan bitjob.io startup’ı, ethereum blockchain üzerinde öğrenci merkezli bir piyasa kuruyor. Bitjob platformu, öğrencilere okulları için bütçe sağlayacak freelance online işler teklif eden küçük ve orta boyutlu işletmeler ile öğrencileri buluşturuyor.

bitJob CEO’su ve kurucusu Dror Medalion konuya dair şunları ifade ediyor:

“Öğrencilerin genellikle iki büyük sorunu oluyor: Ya paraları az oluyor ya da alanlarıyla alâkasız olan mesleki tecrübeyle mezun oluyorlar. bitJob onlara aradığı gerçek çözümü sunuyor – açık kaynaklı, merkezsiz ve güvenilir bir piyasa – öğrencilerin boş zamanları karşılığında hızlı ve düzenli bir gelir elde edeceği, aynı zamanda portfolyolarını ve online öz geçmişlerini zenginleştirebilecekleri bir platform.”

bitJob’un yeni platformu, tüm kullanıcılarına hibrid bir ortam sunuyor: Öğrenciler ve müşterileri, hem PayPal hem de STU token’leri ile platform üzerinde işlem yapabilme fırsatına sahip olacak. Öğrenciler, kripto paralarla sağlanacak ödüllerle hayatlarını sürdürebilecekler ve kripto paralar ve blockchain teknolojisini tecrübe ederek öğrenme ve anlama şansına sahip olacaklar.

bitJob platformu, kendi geliştirdiği STU (student = öğrenci) token’i ile çalışacak. STU token’leri, 12 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ICO süresince satın alınabilecek. Medalion bitJob’a dair şöyle konuşuyor:

“bitJob’un merkezsiz eşten eşe (P2P) platformu öğrencilere, öğrenciliklerine devam ederken hayatlarını kazanma ve mesleki tecrübe edinme şansı sunmaktadır. Aynı zamanda seçtikleri mesleklerle ilgili işlerde uzmanlaşma ve okul hayatları boyunca geçimlerini iyi bir şekilde sağlama fırsatı tanımaktadır.”

bitJob platformu, öğrencileri blockchain ekosistemine çekmek ve yeni nesli merkezsizlik ilkesiyle eğitmek için özel olarak tasarlandı. bitJob piyasası, yarı merkezi bir platform işlevi görecektir. Yani blockchain teknolojisini ana akımlaştırma yolunda ilk adım olarak platform üzerinde hem merkezi ödeme yöntemleri (itibari paralar) hem de merkezsiz dijital paralar kullanılacaktır.

Blockchain teknolojisi, tüm sınırların ötesine geçme, hatta bu sınırları ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir. Ancak hepimizin bildiği gibi bu, ancak tüketicilerin blockchain’i kullanma konusunda eğitilmesiyle gerçekleşebilir.

İngiliz gazetesi Times’ın haberine göre, işverenler bütçelerine uyan, nitelikli geçici işçi bulmakta oldukça zorluk çekiyor ve işverenlerin büyük çoğunluğu öğrencileri işe almıyor. bitJob iş verenlerle öğrencileri birbirine bağlayarak bu ihtiyaçların her ikisine de çözüm getiriyor.

bitJob platformunun öncelikli hedefi, özellikle part time iş arayan öğrencilere ulaşmak ve boş vakti olan öğrencilere hem tecrübe hem de para kazanma fırsatı sunmaktır.

Medalion sözlerine şunları ekliyor:

“Buna ek olarak, bitJob’un işverenlere kattığı değer paha biçilemez. Öte yandan günümüzde, öğrencilerin çalışabileceği iş kolları konusunda diğer sektörler neredeyse hiçbir atılım yapmamıştır. İşverenler için tavsiye edilen, gerekli becerilere ve yeterli saygınlığa sahip öğrencileri bulmak, neredeyse imkânsızdır.”

12 Eylül 2017’de başlayacak ICO süresince toplanacak fonlar, platformun pazarlanması, geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi için kullanılacaktır. Ön satış ise 2 Ağustos 2017’de başlayacaktır.

Hollanda hükümeti, Blockchain Education Network, Florida Üniversitesi Bitcoin Kulübü, Kıbrıs Uluslararası İşletme Enstitüsü, Kanada Blockchain Kurumu ve İsrail Öğrenciler Birliği, bitJob’un partnerleri arasında bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için bitJob’un websitesini ziyaret edebilirsiniz: https://bitJob.io

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar
  • mahsum akbulut
    1 sene önce

    bitjob nerden alış satış yaparız

    7