X


Ocean Protocol Coin Nedir?

Ocean Protocol platformunun yerel kripto para birimi olan OCEAN, bir utility token’dır.
10:41
18 Ağustos 2020

Ocean Protocol kendisini, “ilgili tüm aktörler için kontrol mekanizması, denetlenebilirlik, şeffaflık ve uyum imkanı sağlarken, insanların verileri paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan bir veri alışverişi protokolü” olarak tanımlıyor.

Ocean Protocol Nedir?

Ocean Protocol, verileri özel ve güvenli bir şekilde yayınlamak, veri alışverişi yapmak ve veri kullanmak amacıyla geliştiricilere piyasa alanları ve diğer uygulamaları oluşturma imkanı tanıyor.

Yapılan açıklamalara göre Ocean Protocol sayesinde kullanıcılar, merkezi olmayan Ocean veri paylaşım ağına bağlı Ocean yazılım bileşenlerini kullanarak kendi veri piyasalarını oluşturabiliyor. Veri sağlayıcıları hem gizliliklerini koruyabiliyor hem de kontrolü ellerinde bulundurabiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar bahsi geçen sistem sayesinde para da kazanabiliyor. Veri tüketicileri ise, paylaşılan veriler sayesinde daha önce elde edemedikleri verilere ulaşabiliyor ve özel verileri elde edebiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Ocean Protocol sayesinde veriler, Web3 sayesinde her zaman olduğundan daha güvenli bir şekilde saklanabiliyor. Ocean Protocol özel verileri ifşa etmek ile bu verileri kullanmak arasında fark olduğunu ve kendilerinin bu dengeyi profesyonel bir şekilde kurduklarını belirtiyor. Çünkü platform, verilerin şirket içinde kalmasını sağlıyor ve üçüncü tarafların faydalı modeller oluşturmalarına imkan tanımak için bu verilerden faydalanmalarına izin veriyor.

Bunların yanında Ocean Protocol kullanıcıları, özel verileri kullanarak yapay zeka üzerinde modeller oluşturabiliyor.

OCEAN Coin Nedir?

Ocean Protocol platformunun yerel kripto para birimi olan OCEAN, bir “utility token” olarak tanımlanıyor. Yani OCEAN bir hizmet token’ıdır ve kullanıcılara çeşitli avantajlar sunar. Platformun açıklamalarına göre kullanıcılar, veri ve yapay zeka hizmetlerini satın almak için OCEAN’ı kullanıyor. Ocean ağı işlemleri, Hizmet Yürütme Sözleşmelerini kullanarak işiyor ve Ocean Token ile ödemelerin gerçekleşmesini sağlıyor.

Bunlara ek olarak Ocean Token, veri alışverişini sağlamak ve Ocean’ın POA ağları içindeki veri arzını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Ancak standart bir ERC-20 token’ı olarak, daha fazla güvenlik için Ethereum’un mainnet’inde de yer almaktadır.

Bunların yanı sıra platform üç ana alanda OCEAN token’ın kullanıldığını ifade ediyor: Ocean Protocol ekosisteminde bir para birimi olarak, kaliteli veri tedarikinin en üst düzeye çıkarılması için ve staking işlemlerinde.

Öte yandan yazının yayına hazırlandığı sırada 0,7030 dolardan işlem gören OCEAN, aynı zamanda kendi rekorunu da bu rakamla kırmış oldu. Piyasa hacmi de rekor ile birlikte artan OCEAN, 248.125.600 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap’de 58. en büyük kripto para olarak yer alıyor. Bunların yanında OCEAN’ın 24 saatlik işlem hacmi 58.992.650 USD seviyesinde bulunuyor.

OCEAN’ın maksimum arzının 1.410.000.000 adet olduğunu ve şu anda dolaşımda 352.937.273 OCEAN bulunduğunu belirtmekte de fayda var.

Ocean Coin Yorum

Ocean Protocol temelde önemli projelerin veri paylaşımı engelleri sebebiyle karşılaştıkları zorlukların aşılmasına imkan tanımak için geliştirilen bir proje. Dolayısıyla kullanıcı yorumlarında projenin oldukça önemli bir noktaya parmak bastığı ve bu sebeple gelecek vaat ettiği açıklamalarına rastlanıyor. Bununla birlikte yatırımcılar Ocean Coin’e inanarak yatırım yaptıklarını ve token’ında mevcut yükseliş eğilimi içinde yüzlerini kara çıkartmadığı yorumlarını da yapıyor.

Ocean Coin Nasıl Satın Alınır?

Günümüzün gelecek vaat eden projeleri arasında sayılan Ocean Protocol’un kendi token’ı OCEAN coin Binance’ten hızlı, güvenli ve kolayca satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar