reklamı kapat

Nimses Oluşturduğu Küresel Hazineyle İnsanlığın Sorunlarına Çözüm Buluyor

9 Nisan 2018
  • Coin TürkCoin Türk

İnsanoğlu buzul çağından sonra şahit olduğu en büyük zorlukla şu sıralar karşı karşıya geliyor. Ekonomi ve teknoloji alanlarında kat edilen devasa mesafe sayesinde daha konforlu bir yer haline dönüşen dünya hiç şüphe yok ki emniyetsiz, istikrarsız ve korunmasız bir mahiyete de büründü. Bütünselleşmiş küresel bir toplulukta bir araya getirilmiş dünyanın dört bir yanından gelen yabancılar sözünü ettiğimiz bu olumsuz duruma katkı sağlayan unsurlar arasında gösteriliyor.

Teknolojik gelişmelerin ışığında adeta büyük bir köy haline gelen dünyamızda baş gösteren sorunlardan bir tanesi de rekabet halinde olan kimliklerden kaynaklanıyor. Daha basit bir şekilde ifade etmek gerekirse “insan çeşitliliği” olarak adlandırılan bu sosyal durum küresel güvenliğimiz için bir tür sorun meydana getiriyor.

Sözü geçen küresel soruna çözüm alternatifi olarak ileri sürülen fikir ise “tekillik” olarak ifade ediliyor. Çeşitli etmenler neticesinde küresel bazda meydana gelen çoğulluk sorununa karşı teknik bir çözüm sağlayan bu tekil sisteme Nimses adı veriliyor. Sistemin merkezini meydana getiren teknik mekanizma ise Küresel Hazine tanımlanıyor. Küresel Hazine şimdiye dek inşa edilmiş en büyük blockchain ağına hayat vererek küresel emniyetsizlik probleminin önüne geçmeye hazırlanıyor. Bahsi geçen dev blockchain sistemi üç birimden oluşacak: zaman birimi, mekan birimi ve eylem birimi.

Küresel Hazine’nin çalışmalarını dev blockchain sisteminin bir parçasını oluşturan “eylem birimine” borçlu olduğu söylenebilir. İnsanlığın nüfusuna katkı sağlayan her bir birey için geçerli olan birincil ortak unsur “insan bedeni” olarak ifade edilebilir. Yaş, ırk, cinsiyet ya da fiziksel özellikler dikkate alınmaksızın bir insan bedeniyle gerçekleştirdiği eylemlerin bir yansıması olarak görülebilir. Nimses ekibi bireyler için çoklu bir kimlik platformu oluşturulmasına olanak sağlayacak bir teknolojiyi yarattı. Buna göre her bir bireyin birleştirilmiş bir sertifikası ve hem sanal ortamlarda hem de gündelik hayatta kullanabileceği bir durum geçerliliği bulunacak.

Küresel Hazine’nin çalışma sistemini şekillendiren bir diğer unsur ise zaman birimi olarak biliniyor. Dünya üzerindeki her bir birey için geçerli olan ikinci ortak unsurun da zaman olduğunu söylebiliriz. Sahip olunan inanca, milliyete, etnik kökene ya da kimliğe bakılmaksızın bir insanı tanımlamanın en iyi yollarından birisi de onun yirmi dört saat içerisinde gerçekleştirdiklerini seyretmekten geçiyor. Nimses platformu kullanıcılarının hayat sürelerini gerçek bir dijital varlığa dönüştürecek bir teknoloji meydana getirdi. Sözü geçen dijital varlıklar NIM sembolüyle temsil ediliyor. Bu teknolojiye göre insanların hayatlarında geçirdikleri zamanlardan oluşan nim’leri kazabilmek mümkün hale geliyor. İnsanların hayatlarındaki bir dakika bir nim’i temsil edecek. Başka bir deyişle bir nim insanların yaşamlarındaki bir dakikanın sonsuza dek sürecek dijital versiyonu olarak tanımlanabilir. Buna göre yaşanılan her gün bir insana 1440 nim kazandıracak.

Ekibin meydana getirdiği Küresel Hazine sisteminin işleyişine katkıda bulunan son unsur ise zaman birimi olarak biliniyor. Dünya üzerinde bulunan her birey için geçerli olan bir diğer ortak özelliğin “mekan/yer” mefhumu olduğu sonucuna varılabilir. Zaman dilimine ya da coğrafi konumuna bakılmaksızın her insanın dünya üzerinde yaşamını sürdürdüğü sonucuna varabiliriz. Nimses platformu insanların hayatlarını geçirdikleri yerleri de dijital birer varlık haline getirecek. TEMPLES ismiyle ifade edilen dijital değerler insanların anılarını belirli coğrafi noktalara göre kaydedecek. Bir temples dünyadaki bir yerin mütemadi temsili olarak işlev görecek. Üstelik dünyada bulunan toplam temples’lerin sayısının 1.044.345 sayısı ile sınırlı olacağı belirtiliyor.

Ekip tarafından meydana getirilen sisteme göre dünyada bulunan her birey Küresel Hazine’ye katkıda bulunuyor. İnsan oğlunun sisteme her gün katkıda bulunması sayesinde Küresel Hazine belirli bir hacme ulaşacak ve bu hacmi koruyabilecek. Buna göre otomatik bir şekilde üretilen güvenli bir fon olarak tanımlayabileceğimiz INFINIM’LER sayesinde bu sistem hiç bir zaman enflasyona uğramayacak. Üstelik bir infinim 120 yıllık insan ömrüne tekabül ediyor bu da 63.115.200 nim’e karşılık geliyor.

Nimses ekibi dünyadaki en güvenli, gelişmiş ve saf sistemi meydana getiriyor ve tüm insanlığa faydası dokunacak küresel bir emniyet ortamı tesis etmeyi amaçlıyor. Nimses altyapısına tam erişim sağlayabilmek için uygulamayı indirin ve doğrulama sürecine başlayın. Tekilliğin sunduğu olanaklardan faydalanarak geleceğe merhaba diyin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER