X


NFT’ler Eğitim Alanına Dahil Oldu! Bu Üniversite, Mezunlarına NFT Verecek

Güney Kore'de bir üniversite, öğrencilerine sertifikaları NFT olarak verecek.
12:50
18 Şubat 2022
NFT'ler Eğitim Alanına Dahil Oldu! Bu Üniversite, Mezunlarına NFT Verecek
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değiştirilemez Token‘ların (NFT) popülaritesindeki artışla birlikte hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Öyle ki NFT’lerle bu kez de eğitim alanında karşılaşıyoruz.

Güney Kore‘deki bir üniversite, bu yıl mezun olacak olan 2.830 öğrencisine diplomalarını NFT olarak vereceğini açıkladı. İşte detaylar…

Hoseo Üniversitesi Diplomları NFT Olarak Verecek

Güney Kore’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Hoseo Üniversitesi, Cuma günkü mezuniyet töreninde 2021 partisinin 2.830 mezununun tümüne sertifikaları değiştirilemez token (NFT) olarak verecek.

 

Üniversite, bu hamle ile birlikte kağıt tabanlı bir diplomadan NFT‘lere geçişin idari hizmetlere erişimi iyileştireceğini ve sahteciliği veya diplomaların ve sertifikaların değiştirilmesini önleyeceğini umuyor.

Güney Kore, NFT Sektöründe Önemli Adımlar Atıyor

NFT sektörünün artan popülaritesi ile birlikte pek çok kurum veya kuruluş bu alanda hızlı adımlar atmaya başladı. Öyle ki son zamanlarda pek çok dev marka bu alanda yaptığı çalışmaları duyurdu.

NFT alanında en hızlı ilerleyen ülkelerin başında ise Güney Kore geliyor. NFT’lere ilginin artmasıyla ve dünyanın artık bu alana kaymaya başlamasıyla birlikte Güney Kore’deki çok çeşitli endüstriler ve kuruluşlar, ülkenin önde gelen holdingleri Samsung, SK ve LG ile NFT’leri en yeni ürün ve hizmet gruplarına dahil etmeye başladı.

Ülkenin önde gelen markalarından olan Samsung, yaptığı NFT hamleleri ile sektörde ses getirmeyi başaran şirketler arasında yer aldı. Öyle ki dev teknoloji şirketi geçtiğimiz günlerde Metaverse’te yeni amiral gemisi Galaxy S22‘lerin tanıtımını gerçekleştirdi.

Bunun gibi pek çok büyük şirket bu alandaki çalışmalarını duyurdu ve gün geçtikçe de duyurmaya devam ediyor.

Ancak NFT‘lerin eğitim hayatında da karşımıza çıkması beklenmeyen bir durum değildi. Bu haftanın başlarında, Güney Kore’nin Samsung destekli Sungkyunkwan Üniversitesi mezuniyet töreninde üç öğrenciye NFT sertifikaları verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar