NFT Piyasasına Bomba Gibi Düştü: LooksRare’in Kısa Zamandaki Büyük Başarısı!

NFT pazar yeri değerlendirmesi yapıldığında LooksRare’in OpenSea’yi işlem hacmi bakımında geride bıraktığı görülüyor.
12:10
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Non-fungible token’lar (NFT) özellikle kripto para ekosistemini yakından takip eden kişiler için çok tanıdık. 2021 yılında popülerlik kazanan NFT’ler, NFT satışlarının yapıldığı platformların da birden artmasına sebep oldu ve elde edilen verilere göre bu alandaki rekabet her geçen gün artıyor. Bu noktada ise bir platform dikkat çekiyor: LooksRare.

LooksRare, OpenSea’yi Geride Bıraktı

OpenSea, NFT piyasasındaki en popüler ve en büyük pazar yerlerinden biri. LooksRare platformu piyasaya sürülene kadar da ilk sıralardaki yerini korumayı başardı. Ancak DAppRadar’dan elde edilen verilere göre LooksRare hacimde OpenSea’yi geride bıraktı.

Elde ettiğimiz verilere göre LooksRare, 705,14 milyon dolarlık hacim ile ilk sırada yer alıyor. OpenSea ise 159,49 milyon dolarlık hacim ile LooksRare’in hemen altında bulunuyor. OpenSea’yi Magic Eden, Axie Inftiniy ve CryptoPunks takip ediyor.

Buna ek olarak LooksRare’in kripto para birimi LOOKS’unda gözle görülür bir artış yaşadığı ifade edilebilir. Son 24 saat içinde %31’in üzerinde artış yaşayan LooksRare, yazının kaleme alındığı an itibari ile 6,59 dolardan işlem görüyor. Bu noktada LOOKS’un piyasa hacmi 974,5 milyon dolar seviyesinde ve LOOKS en büyük 112. kripto para birimi olarak sıralamada yer alıyor.

LooksRare’in Dikkat Çeken Özellikleri

Platformun en çok dikkat çeken özelliklerinden biri staking özelliğinin bulunması. Kullanıcılar platformun kripto para birimi LOOKS’u stake ederek kazanç elde edebiliyor. Platformun açıklamalarında göre staking’de kullanıcılar %706’nın üzerinde APR kazanabiliyor. Bunun yanında yapılan açıklamalarda, LooksRare’in işlem ücretlerinin %100’ünün, LOOKS staker’larına orantılı olarak yeniden dağıtıldığı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak platformun kullanıcı odaklı olması ve arayüzünün oldukça kullanıcı olması dikkatleri çekiyor. Ayrıca LooksRare tam olarak bir NFT pazar yeri olarak hizmet veriyor. Dolayısıyla kullanıcılar platform aracılığı ile NFT koleksiyonlarını takip edebiliyor, NFT alabiliyor, satabiliyor ya da kendi koleksiyonlarını oluşturabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar