X


NEO Coin Nasıl Alınır?

Çin'in Ethereum'u olarak görülen NEO nasıl alınır?
16:51
21 Ağustos 2020

NEO, Çin’in Ethereum’u olarak görülen ve tamamen merkeziyetsiz yapıya sahip bir kripto para birimidir. 2014 yılından itibaren geliştirilmekte olan NEO, özellikle herhangi bir transfer ücretine sahip olmaması ile kripto para yatırımcılarının gözde projelerinden birisi haline gelmişti. NEO istenilen yerden bir diğer yere transfer edilirken hiçbir işlem ücreti olmadan gönderilebilen ilk kripto para birimi olmuştu.

NEO Coin Nedir?

İlk olarak Antshares adıyla piyasaya sürülen NEO Coin, bunun devamında şimdiki adını aldı. NEO’nun bir diğer ayırt edici özelliği ise bunun açık kaynaklı koda sahip ve merkeziyetsiz Çin merkezli ilk proje olması şeklinde biliniyor. 100 milyon toplam arza sahip olan NEO Coin’in sirkülasyondaki miktarı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 70 milyon olarak gözüküyor. NEO, Birim fiyat olarak ise 18 dolarlık bir seviyede bulunmakta ve en büyük 18. kripto para konumunda.

Ethereum gibi akıllı kontrat desteğine sahip olan NEO buna ek olarak JAVA, GO ve C/C gibi ek kodlama dillerinin de kullanılabilmesi ile beraber Ethereum’dan ayrılmakta. NEO yatırımcıları ellerindeki token’ları tuttukları müddetçe GAS ödülü alırlar ve bu ödül ayrı bir kripto para birimi olarak da borsalarda bulunmaktadır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

NEO kurucusu Da Hongfei özellikle 2019 yılının sonlarında yaptığı açıklamada 2020 yılında NEO’nun 1 numaralı kripto pra birimi olacağını vurgulamış ve büyük bir heyecan yaratmıştı. NEO bu hedefine ulaşamasa da sahip olduğu akıllı kontrat altyapısı ve merkeziyetsizlik ile kesinlikle ilerleyen yılların popüler kripto para birimlerinden birisi olmaya devam edecektir.

NEO böylesine popüler bir kripto para birimi olunca “NEO nasıl alınır?” veya “NEO Satın al” gibi ifadelerin de sıklıkla arandığı görülüyor. Peki NEO nasıl alınır?

NEO Coin Nereden Alınır?

NEO sadece ticari hacme göre değil aynı zamanda birçok faktöre göre dünyanın bir numaralı kripto para borsalarından Binance üzerinden rahatlıkla alınabilir. NEO satın almak için sadece birkaç basit adımı takip etmek yeterli:

Binance üzerinden NEO satın almak için atmanız gereken adımlar ise şunları:

  • NEO satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna NEO  yazın ve altta açılan NEO/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “NEO AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek NEO alma işlemini tamamlayın.

NEO Coin Satın Al

NEO Coin satın almak için NEO/USDT işlem çiftinin yanı sıra NEO/BTC, NEO/ETH ve NEO/BNB gibi diğer işlem çiftlerini de kullanabilirsiniz. NEO’yu özellikle Binance üzerinden almak hem daha derin ve likit bir emir tahtasına ulaşmayı, hem de ekstra güvenliği beraberinde getirmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar