X

Neden Bitcoin Kullanmalısınız?

Okuma Süresi: 2 Dakika

İşte milyon dolarlık soru! Muhtemelen bununla ilgili bir ton cevap vardır. Paranın ve teknolojinin etkisi altında mısınız? Paranın sınırlarını zorlamak ve son yüzyılın en büyük ekonomik deneyimlerinden birine mi katılmak istiyorsunuz?

Kimi zaman, “Bitcoin harika! Ama onu her sabah kahvenizi almak için kullanamazsınız.” diyenleri duyacaksınız. Bu söylem, paranın ve dünyanın dört bir yanında insanlar tarafından nasıl farklı şekillerde kullanıldığının gerçekten düşünülmediği anlamına geliyor. Ayrıca insanlar sabah kahvelerini almak için Bitcoin kullanmaya da çoktan başladı.

Gelişmekte olan ekonomide yaşadığınız veya denizaşırı müşteriler için serbest çalıştığınız için mevcut uluslararası bankacılık sistemi tarafından güvenilir bulunmuyor musunuz? 18 yaşının altında mısınız ya da kredi kartı şirketleri veya PayPal’ın onaylamadığı bir sektörde mi çalışıyorsunuz? Tesadüfi hatalar yüzünden hesabınız hiç donduruldu mu veya sevdiklerinize göndereceğiniz uluslararası para transferleri için 50 doların üzerinde ödeme yapmak zorunda kaldınız mı? İşte Bitcoin tüm bu konular için muhteşem bir çözümdür.

Eğer Bitcoin kabul eden bir işletme sahibiyseniz, ki internet işletmesi ya da mağaza işletmesi sahibi olmanız önemsizdir, işlemleriniz kredi kartlarından veya diğer ödeme sistemlerinden çok daha hızlı ve ucuz gerçekleşir. Ayrıca bu teknolojide hem ücretler daha düşüktür hem de dolandırıcılık riski yoktur.

Bu avantajların yanında farklı bir yatırım yapmak istiyorsunuz ya da mevcut devlet paraları ve merkez bankalarıyla ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler okudunuz ve paranızın kontrolünü kendi elinize almak istiyorsunuz. Bitcoin bunları yapmanıza da olanak sağlayacaktır..