X

NBA Top Shot’ın Ortağı Flow’un ICO’su Başladı!

Flow ICO’su 22 Eylül ile 3 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. FLOW Token 0,1 USD’ye eşit olacak.
11:18
28 Eylül 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Flow, yeni nesil oyunları, uygulamaları ve onlara güç veren dijital varlıkları desteklemek için oluşturulmuş hızlı, güvenli ve geliştirici dostu bir Blockchain olarak nitelendiriliyor. Ölçeklenebilir katman 1 blok zinciri çözümleri sunan tüm potansiyel adaylar arasında Flow, kapsamlı tüketici uygulama deneyimi ve önde gelen küresel markalarla ortaklık gücü sayesinde ana akım benimsemeye ulaşmak için gereken tüm bileşenlere sahip. Yapılan açıklamalara göre, Flow üzerinde NFT + DeFi, eğlence ve gerçek dijital ekonomiyi daha önce hiç görülmemiş şekilde iç içe geçiren zengin bir ekosistem olan bir sonraki ana akım benimseme dalgasının kilidini açmanın anahtarı olacak.

Flow Nedir?

Flow ile ilgili önemli noktaları ve gelişmeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Flow, merkezi olmayan sistemlerin yapısal karmaşıklığını gideren birçok özellik içeriyor.
  • NBA, UFC, Dr. Seuss, Warner Music Group ve daha pek çok küresel markayla güçlü ortaklıkları bulunuyor.
  • Muazzam tüketici Blockchaini deneyimleri geliştiren tek protokol katmanı ekibine sahip: CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA TopShot
  • Flow ekibi, Blockchain mimarisine yeni bir yaklaşım oluşturmak için yıllardır birlikte çalışan önde gelen araştırmacılar ve deneyimli üretim mühendislerinden oluşuyor.

Eninde sonunda tıpkı internet gibi, Blockchain teknolojisinin neredeyse her sektörde devrim yaratacağına inan Flow’un açıklamalarına göre, Ethereum ölçeklendirme sınırlamaları ve yüksek işlem ücretleri, ana kullanıcılara ulaşmaya çalışan birçok proje için engel haline geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Flow, Blockchain konusunda da çeşitli sorunlar yaşandığını ifade ediyor. Flow’a göre; blok zincirleri, tüketici beklentilerini karşılayacak şekilde ölçeklenemiyor, Ayrıca Blockchain’ler ana akım için içeriklerden yoksun bir şekilde geliştiriliyor. Flow tüm bu sorunları çözdüklerini ifade ediyor.

Öte yandan kullanıcı ve geliştirici dostu, modüler ve geleceğe dönük olacak şekilde sıfırdan yeniden tasarlanan Flow, Dapper Labs tarafından geliştirildi. Dapper Labs Flow’u geliştirirken; geleneksel Blockchain’lerdeki verim sınırlamasını ortadan kaldırma hedefledi. Bu hedef doğrultusunda çok node’lu mimari tasarım, Flow’un merkezsizlikten ödün vermeden veya parçalama yoluyla ağı bölmeden yüksek performans ve düşük maliyet elde etmesini sağladı.

Bunlarla birlikte Flow iki tip ölçekleme çözümü sunuyor:

  • ETH 2.0 ve NEAR’ın benimsediği Sharding
  • Ethereum’da geliştirilen Katman 2 (Layer 2) veya yan zincirler

Flow Token

FLOW token’ı, Flow ağının yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi için destek olarak nitelendiriliyor. Flow’un önemli özellikleri arasında; çeşitli kullanım durumları, geniş dağıtım, minimum parasal enflasyon yer alıyor. Bunların yanında platformda stake yapabilmek için FLOW token’ı gerekli Ayrıca çeşitli ödüllerin dağıtımı da FLOW token’lar ile yapılıyor. Ek olarak, işlem ücretlerini ödemek için de FLOW token’ı gerekiyor ve ağda depolama amacıyla ödeme yapmak için minimum ayrılmış bir bakiye gerekiyor.

FLOW ICO

Yapılan açıklamalara göre Flow ICO’su 22 Eylül 2020 ile 3 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bir fayda token’ı olarak geliştirilen FLOW, 0,1 USD’ye eşit olacak.

Öte yandan CoinList satışı dahil olmak üzere satılan ve dağıtılan tüm FLOW token’ları transfer kısıtlamalarına sahip olacak. İlk yıl içinde dolaşımda olan tek token’ların, token’ları stake eden node operatörlerine ödenen ödüllerden olması bekleniyor. Flow token ekonomisini başlatmak için yeterli serbest dolaşım arzını sağlamak amacıyla ağ, ana ağının başlatılmasından sonraki 30 gün içinde stake eden node operatörlerine ek ödül olarak 20 milyon FLOW token tahsisi dağıtılacak.

Bunlara ek olarak iki yıl içinde dağıtılan FLOW’ların %20’si DApper Labs’e, %18’i geliştirici ekibe, %11.1’i büyük sponsorlara, %8,9’u küçük sponsorlara, %29’u ekosistem geliştiricilerine ayrılacak. Ayrıca %13’lük kesim de topluluk satışlarında kullanılacak.

Bunların yanı sıra FLOW satışı, ilgili tüm uygun tarafların katılabileceği iki aşamada gerçekleşecek şekilde yapılandırıldı: FLOW Token Community Distribution Sale ve FLOW Token Dutch Auction.

Flow ve ICO ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar