Reklam

Nav Coin Nedir?

NavCoin, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir Proof-of-Stake Sürüm 3 (PoSv3) kripto para birimidir.
13:28
20 Ekim 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

NavCoin (NAV), gizlilik ve basitliğe odaklanarak uygun fiyatlı ve hızlı dijital ödemeler sağlamayı amaçlayan, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir Proof-of-Stake Sürüm 3 (PoSv3) kripto para birimidir. Bir gönüllüler topluluğu tarafından kendi kendine finanse edilen NavCoin, Nisan 2014’te ICO veya ön madencilik olmadan piyasaya sürüldü.

Bu yazımızda, “NAVCoin nedir, Nav coin Binance, Nav Coin nereden alınır” gibi konuları inceleyeceğiz.

NAV Coin Yorum

NAV coin ile ilgili yapılan yorumlara bakıldığında yatırımcıların bir artış beklediği görülüyor. Özellikle Binance listelenmesi sonrası adından sıklıkla bahsettiren bir token olan NAV coin’in günümüzde de artış ivmesi ile yoluna devam etmesi yatırımcılar için bir satın alma sinyali olarak değerlendiriliyor gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra NAV coin’in proof-of-stake algoritmasını kullanması da kullanıcılar tarafından pozitif olarak yorumlanan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

NAV Coin Staking

NAV coin yatırımcıları kripto para birimlerini staking yoluyla kullanabilir. Yatırımcılar NAV coin ile hem pasif gelir elde edebilir hemde staking ödülleri kazanabilir. NAV coin’leri stake etmek için resmi NavCoin Core cüzdanını Blockchain’in tam bir kopyası ile bilgisayarınızda veya bir Sanal Özel Sunucuda (VPS) çalıştırmanız öneriliyor. Platform mümkün olan en yüksek ödülleri almak için kullanıcıların 7/24 online olduklarından ve cüzdanın yalnızca stake etme için kilidini açık tuttuklarından emin olmalarını istiyor.

Bunlara ek olarak NavCoin’in cold staking özelliği sayesinde artık kullanıcıların tüm coin’lerini sıcak cüzdanlarına bağlamaları gerekmiyor. Dolayısıyla kullanıcılar daha güvenli bir staking hizmeti elde etmiş oluyor.

Öte yandan NavCoin staking’de bireysel ödülün, blok ödülüne, blok süresine, günlük ağ ödülüne ve toplam staking miktarına bağlı olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra NavCoin platformu kullanıcılarına şu özellikleri de sunuyor:

  • Düşük ücretler: Hızlı, ucuz ve güvenli eşler arası ödemeler için tasarlanmıştır.
  • Topluluk tarafından yönetim: Merkezsizlik NavCoin’de tam anlamıyla 2014’ten bu yana uygulanıyor.
  • Kendini finanse eden sistem: NavCoin, şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş topluluk fonunu kullanarak kendi kendini finanse ediyor. Yalnızca topluluğun kontrol ettiği, tamamen merkezsiz ve tamamen özerk ilk fon oldukları ifade ediliyor.
  • İnsan dostu para: NavCoin, kripto ile ödeme yapmayı herkesin yapabileceği kadar kolaylaştırmayı hedefliyor.

Nav Coin Fiyat

“Nav coin Binance ve Nav Coin nereden alınır” gibi başlıklara göz atmadan önce NavCoin’in güncel rakamlarına bakmakta fayda var.

NAV yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1320 dolardan işlem görürken Bitcoin karşısında da 0,00001119 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre 9.238.097 dolarlık işlem hacmi ile 528. sırada yer alan NAV coin’in dolaşımdaki miktarının 69.983.675 NAV olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun yanı sıra toplam NAV miktarının kaç adet olduğu ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Bunlara ek olarak 7 Ocak 2018 tarihinde 5,53 dolar ile rekor kıran NAV’in 31 Ocak 2014 tarihinde 0,0005 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Nav Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan kripto para alım satım platformu Binance ile kolay bir şekilde NAV token satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar