reklamı kapat
  • BTC  :  41.350,89 ₺
  • ETH  :  3.277,90 ₺
  • BCH  :  5.063,01 ₺
  • XRP  :  3,95 ₺
  • BTC 41.350,89 ₺
  • ETH 3.277,90 ₺
  • BCH 5.063,01 ₺

NAGA Group AG Yaklaşan ICO’sunu Duyurdu

7 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
NAGA Group AG, Frankfurt borsasında 150 çalışanıyla listelenmiş bir Alman FinTech şirketidir. Şirket geçtiğimiz günlerde NAGA Coin’i başlatacak token satışını kamuoyuna duyurdu ve merkezsiz işlemler, finansal piyasalarda gerçekleşen yatırımlar ve hizmetler, sanal varlıklar ve kripto paralar için bir ilk olan blockchain temelli bir ekosistem meydana getirdi.

NAGA Group AG kimdir?

10 Temmuz 2017 tarihinde Frankfurt borsası üzerinden oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilen ilk halka arzının (IPO) ardından NAGA Group AG, üç aydan kısa bir sürede fiyatlarında %400 artış sağladı. NAGA Group AG şu anda kullanıcılarına; finansal araçlar için al-sat işlemleri ve sanal unsurlar etrafında iki platform sunuyor. Hisse senetleriyle ve kripto paralarla oyun piyasalarında daha şeffaf, güvenli ve herkese erişilebilir işlemler yapma amacıyla kurulan NAGA ekibi, online işlem ve oyun dünyasında sarsıcı ve yenilikçi çözümler ortaya koyuyor.

NAGA’nın ilk girişimi; bir online işlem platformu. Bu platform 2015 yılının başından beri işlemlerine devam eden, SwipeStox (iOS | Android apps) denilen işlemciler için bir sosyal ağ olarak biliniyor. SwipeStox işlem platformu, binlerce kayıtlı kullanıcı için bir yuva niteliğinde ve her ay binlerce farklı işleme olanak sağlıyor. İkinci girişim Switex ise, şu sıralar gelişim aşamasında olan ve beta sürümü 2018 yılının ilk çeyreğinde başlatılacak,  bağımsız bir sanal varlık piyasası olarak biliniyor.

NAGA ekosistemi

NAGA; CySEC (Kıbrıs menkul kıymetler ve borsa komisyonu) tarafından düzenlenen, CFD ve Forex işlemlerinde uzmanlaşmış Kıbrıs merkezli bir grup olan ve NAGA Markets Ltd. adlı bir grup bünyesinde faaliyet gösteren bir komisyonculuk firması ve varlık yönetim şirketidir.

Önce SwipeStox (iOs, Android ve Web için mevcut) doğrudan NAGA Markets Ltd.’e bağlandı. Bu platform, şirketin ürün sunmasını destekliyor ve müşterilerin daha modern ve kullanışlı işlem platformlarına erişmelerine olanak sağlıyor.

NAGA’nın ikinci girişimi Switex, büyük bir potansiyele sahip ve finansal işlem dünyasını oyun dünyasına bağladığı için ekosisteme yönelik ideal bir eklenti olarak görülüyor.

NAGA ekosistemi sosyal medya unsurlarını (sohbetler, kanallar, videolar gibi), bünyesinde bir araya getiriyor. Böylece kullanıcılar platforma her gün katkı sağlıyorlar. Twitter, LinkedIn ya da Facebook gibi platformlara benzer bir şekilde topluluk, ürettikleri içerikleri birbirleriyle hiçbir ücret ödemeden paylaşabiliyorlar.

NAGA Cüzdan

NAGA; SwipeStox, Switex ve NAGA ekosistemine gelecekte de dahil olabilecek bütün projelere, NAGA Cüzdan aracılığıyla token transferi yapabilme olanağı sağlıyor. Her platform kullanıcısı, NAGA Cüzdanı dahilindeki farklı blockchain varlıkları arasından istediğini ödeme yöntemi olarak seçebiliyor. Dahası kullanıcı; NAGA cüzdanını kullanarak, Bitcoin ya da Ethereum gibi paraları birbirlerine çevirebiliyor. Gelişim aşamasındaki mobil uygulama; bütün büyük kripto paraların depolanmasına, kripto portföylerinin kolayca yöneltilmesine, basit transferlerin gerçekleştirilmesine ve daha birçok fonksiyona olanak sağlıyor.

NAGA cüzdan, NAGA ekosisteminde önemli bir role sahip. Cüzdan kullanıcıları için kripto para borsa işlemlerine olanak sağlayan  aynı zamanda yatırım ve işlem yapma imkanı tanıyan güvenli bir cüzdan olarak hizmet veriyor.

NAGA debit kart

Her kripto yatırımcısı aynı sorunla yüzleşiyor: günlük hayatlarımızdaki eşyalar ve hizmetler için dijital token kullanım imkanları oldukça kısıtlı. Kripto paralarla eşya ve hizmet satın almak en az itibari parayla satın almak kadar kolay olmalı. Bu sorunu çözmek için NAGA kullanıcılarına, dünyanın dört bir yanında kripto para harcamalarına olanak veren NAGA debit kartı takdim ediyor.

ICO ve ön satış

20 Kasım’da başlayıp 7 gün sürecek ön satışın ardından esas satış, 1 Aralık’tan 15 Aralık tarihine kadar devam edecek. 1 NGC token 1 dolar karşılığında sunulacak. Şu an 220 milyon NGC mevcut ve üst sınır olarak 400 milyon NGC token belirlenmiş. Minimum miktar ise 1 milyon NGC.

Ayrıca ön satış esnasında şirket, erken katılımcılarına %30 bonus fırsatı sunuyor. Şirket ICO’ya katılmak isteyen kullanıcılarına farklı ödeme seçenekleri sunuyor bunlar: Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Dash ya da banka transferi ve kredi kartıyla yapılabilen itibari para.

NAGA’nın websitesini ya da Bloomberg profilini ziyaret ederek ICO ve şirket hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER
loading...