reklamı kapat
  • BTC  :  32.223,10 ₺
  • ETH  :  2.074,72 ₺
  • BCH  :  3.640,93 ₺
  • XRP  :  2,59 ₺
  • BTC 32.223,10
  • ETH 2.074,72
  • BCH 3.640,93

NAGA Group AG ICO’su İçin Geri Sayım Başladı

14 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk

FinTech şirketi NAGA Group AG; merkezsiz al-sat, yatırım ve eğitim olanakları sunan ilk Blockchain temelli ekosistem aracılığıyla, finansal teknolojinin sunduğu nimetleri kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.

Almanya merkezli bir teknoloji şirketi olan NAGA Group AG, Almanya’da son 15 yılda kaydedilen en hızlı IPO’yu (ilk halka arz) gerçekleştirdikten sonra Frankfurt borsasında işlem görmeye başladı. Hisse senetleri üç aydan kısa bir sürede %400 değer kazandı.

Almanya’da en çok işlem gören hisse senetlerinden birisi olarak değerlendirilen NAGA’nın şimdiki piyasa değeri 200 milyon EUR ( 232 milyon USD) değerinde. Ayrıca NAGA başarılı bir IPO’nun ardından bir token satışı ile halka açılan ilk şirket olma özelliğini taşıyor ve çoğu token satışının aksine, yıllık milyonlarca dolar kazandıran aktif bir ürüne sahip.

NAGA ekosistemi

NAGA ekosistemi; menkul değer ya da kripto para alıp satan ve sanal varlıkları daha güvenli, şeffaf ve ulaşılabilir kılan tek bir platform oluşturmak amacıyla, NAGA’nın ana olanaklarını – SwipeStox, Switex ve NAGA cüzdan- bir araya getiren ve büyük bir amaca hizmet eden bir proje olarak tanımlanabilir.

SwipeStox

‘Sosyal ağların al-sat işlemleriyle buluşması’ olarak tanımlanan SwipteStox, iyi bir kesişim platformudur. SwipeStox, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların özelliklerini güçlü bir işlem platformuyla birleştiriyor. İşlemlerdeki karmaşayı ortadan kaldırmak için tasarlanan SwipeStox kullanıcılara, hisse senedi işlemlerini tek bir tıkla kopyalayıp paylaşabilme olanağı sağlıyor.

İşlemlerini ağlarında paylaşan kullanıcılar, doğrudan cüzdanlarına ödenen büyük bonuslar kazanıyorlar. CEO Benjamin Bilski CNBC ile yaptığı bir röportajda; platformdaki diğer kullanıcılar tarafından kopyalanan işlemlerinden aylık 10 ila 15,000 dolara kadar para kazanan kullanıcıların varlığına işaret etti.

2016 yılında başlatılan SwipeStox şu anda 170,000 aktif kullanıcıya ve şimdiye tek 21 milyar doları aşan toplam işlem hacmine sahip. Uygulama hem Android hem de iOS cihazları için kullanılabiliyor. Uygulamanın ayrıca web temelli bir arayüzü de mevcut.

Switex

Switex’in ilk bağımsız, güvenli ve yasal sanal emtia borsa platformu olması hedefleniyor. Platformun kullanıcıları hem diğer oyunculardan hem de doğrudan oyun yayımcılarından, oyun içi sanal öğeler satın alabilecekler. Bununla birlikte Switex platformunun yalnızca oyun severler için olmadığını belirtmek gerekiyor. Konser bileti, sinema bileti, e-hediye kartı gibi herhangi bir sanal öğe de platform üzerinden alınıp satılabiliyor.

Switex sistemine giren herhangi bir öğe, dolandırıcılığa ya da sahtekarlığa karşı güvence altına alınıyor. Öğelerin geçerliliği, kaynağı ve satıcının hakları tamamen doğrulanıyor. Dahası Switex sistemi öğeleri satın alan kişiye, her iki taraf için de güvenli ve hatasız bir şekilde gerçekleşen ödeme işleminden sonra, otomatik olarak transfer ediyor.

NAGA cüzdan

NAGA cüzdan, NAGA ekosisteminde oldukça önemli bir role sahip. Cüzdan öncelikle, kullanıcılarına kripto ve itibari paraları kullanma özelliği sunan güvenli bir çoklu cüzdan olarak tanımlanabilir. İkincisi cüzdan; SwipeStox, Switex ve kolay erişilebilir arayüze gelecekte eklenecek projelerle uyumlu bir şekilde çalışan bir aktarma merkezi olarak hizmet veriyor. Kullanıcılar NAGA cüzdanlarını kullanarak menkul kıymetlere yatırım yapabilir, emtia alıp satabilir, kripto portföylerini yönetebilir, fon transfer edebilir ve daha pek çok işlemi yerine getirebilirler.

NAGA cüzdana şu sıralarda BTC, ETH, LTC ve DASH ile para transferi yapılabiliyor. Cüzdanlarına yükleme yaparken itibari paraları kullanmak isteyen kullanıcılar, bir kredi kartı kullanarak ya da banka transfer işlemi gerçekleştirerek bunu başarabilirler.

NAGA Token satışı ve ön satışı

NAGA, token satışını iki aşamada gerçekleştirecek: Ön satış ve esas Token satışı. 1 NGC satın almak için 1 USD ödemek gerekecek. Yatırımcılar tokenlerini BTC, ETH, LTC ve DASH kullanarak satın alabilecekler. İtibari para kullanarak token satın almak isteyenler için EUR ve USD kabul edilecek.

Token ön satışı 20 Kasım’da başlayacak ve bir hafta sürecek. Esas token satışı ise 1 Aralık’ta başlayıp 15 Aralık’a kadar devam edecek.

NAGA Group AG hakkında daha fazla bilgi edinmek, NAGA ekosistemini ve token satışını detaylıca incelemek için takip eden bağlantıları kullanabilirsiniz.

WebsiteFacebookTwitterLinkedInBitcoinTalkTelegram

ETİKETLER
loading...