Moviebloc Nedir?

Özet

  • MovieBloc coin, MovieBloc platformunun yerel token’ıdır.
10:26
19 Ekim 2020

Chris Kang, Jeffrey Jin ve Peter Kim tarafından ortaklaşa kurulan MovieBloc, Kore video akış platformu Pandora.tv tarafından yürütülen bir ICO projesidir. Bir başka deyişle MovieBloc, merkezi olmayan bir film ve içerik dağıtım platformudur.

Burada, “MBL coin Binance, MBL/USDT, MBL coin nereden alınır” gibi konu başlıklarını ele alacağız.

Moviebloc Coin Nedir?

MovieBloc coin, MovieBloc platformunun yerel token’ıdır. Kısalatması MBL olan token platformdaki ekonomik faaliyetler için kullanılıyor. MovieBloc platformunda, içerik izleyen premium kullanıcılar, çevirmenlere ödeme yapan içerik oluşturucular, diğer katılımcılara bağış yapan kullanıcılar tarafından ve ödül dağıtımlarında MB token kullanılıyor.

Öte yandan MovieBloc’un amacı, tiyatro ve ev eğlencesi endüstrisinin büyük şirketler tarafından yönetilmesinden kaynaklanan sorunları Blockchain teknolojisi ile çözmektir. Platform sayesinde içerik oluşturucular şeffaf bir gelir payı, kitle verileri ve eşit gösterim fırsatı elde edecekler. İzleyiciler ise çeşitli filmlere ve içeriğe erişecek ve topluluğa küratörlük, altyazılar ve pazarlama materyalleri sağladıkları için ödüllendirilecekler. MovieBloc’ta şu anda 100’den fazla film ve dizi gösteriliyor. Uzun vadede MovieBloc, katılımcı odaklı en büyük film ekosistemini yaratmayı hedefliyor.

Bunlara ek olarak bağımsız bir film oluşturan veya belirli bir ülkede fikri mülkiyet haklarına sahip olan herkes platforma bir film yükleyerek para kazanabilir. Filmin fiyatı, filmi yükleyen kişi tarafından belirleniyor. Yapılan açıklamalara göre kısa filmler için, ücretli bir film olarak para kazanmak zor olabilir, bu yüzden kısa filmleri ücretsiz olarak yayınlamak daha doğru bir seçenek olabilir. Bu noktada kullanıcıların ücretsiz olarak yayınlasalar bile reklamlar aracılığı ile para kazanabileceği ifade ediliyor.

Bunların yanında kazanılan MBL token’larının USDT cüzdanlarına yatırılacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Bu sebeple MBL/USDT kullanıcılar için önemli bir işlem çifti olarak yer alıyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, hem kart hem de reklam ödemeleri 14 günlük vadeli bir süre ile 24 saatlik bir döngüde yapılıyor.

MBL Coin Nedir?

MBL Coin, MovieBloc projesinin kripto para birimidir. Kullanıcıların platfomrda oy hakkında sahip olması için MBL token sahibi olması gerekiyor. “MBL coin nereden alınır?” gibi soruların yanıtına bakmadan önce mevcut rakamlara göz atmak faydalı olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre MBL token yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0015 dolardan işlem görüyor. MBL token’ın 13 Mart 2020 tarihinde 0,0007 dolar ile dip seviyeyi ve 18 Şubat 2020 tarihinde 0,0061 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de yarar var.

Bunlara ek olarak 13.170.893 dolarlık işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 439. sırada yer alan MBL token Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000013 BTC ile işlem görüyor. MBL coin’in şu anda dolaşımdaki arzının 8.646.668.853 adet olduğu ve toplam arzın 30.000.000.000 MBL’ye ulaşacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

MBL Coin Yorum

Hemen her token’da olduğu gibi MBL coin Binance listelemesinin ardından oldukça dikkat çekti. Ayrıca bir video platformu olması sebebiyle de MovieBloc’a olan ilginin arttığı görülüyor. Yapılan açıklamalara göre platfomrun gelecek vaat etmesi sebebiyle MBL’ye olan talep de önümüzdeki aylarda artabilir. Bu da fiyaatta artışların yaşanmasını sağlayabilir.

Ancak henüz yeni bir platform ve yeni token olması sebebiyle yatırımcıların temkinli yaklaştıklarını belirtmekte de fayda var.

MBL Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı bir şekilde MBL coin satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar