X


MoonXBT Varant Opsiyonlarını Başlattı: Daha Kolay Bir İşlem Deneyimi 

14:03
6 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mart 2022’de MoonXBT, varant opsiyonlarını resmi olarak başlattı. Uzun zamandır beklenen bu ürün, optimize edilmiş bağlantılar, basitleştirilmiş bir işlem süreci, daha akıcı bir işlem 

deneyimi ve daha iyi likidite ile kullanıcılara varant veriyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, hiçbir ücret ödemeden yalnızca bir prim ödeyerek, MoonXBT’de zahmetsiz ve rahat bir işlem sürecinin keyfini çıkarabilirler. 

MoonXBT’de işlem gören varant opsiyonları, alım opsiyonları ve satım opsiyonlarından 

oluşmakta olup, kullanıcılar alım satım işlemlerini BTC ve USDT ile gerçekleştirebilmektedir. Varant opsiyonlarını satın alırken, kullanıcıların farklı fiyatlı opsiyon ürünlerini satın almak için sadece zamanı seçmeleri, alım veya satım yapmayı seçmeleri ve miktarı girmeleri yeterlidir. 

MoonXBT’nin varant opsiyonlarının ticareti yüksek getiri ve düşük riske sahiptir. MoonXBT’nin COO’su George Lee, teorik olarak, opsiyonların getirisinin bir sınırı olmadığını belirtti. Temel fiyat önemli ölçüde yükselirse, alım opsiyonu yatırımcı için aynı kazancı sağlayacaktır; benzer şekilde, bir kullanıcı bir satım opsiyonu satın alırsa, temel fiyatta önemli bir düşüş, yatırımcı için aynı pozitif getiri ile sonuçlanacaktır. Spot kaldıraç, kalıcı sözleşmeler ve teslimat sözleşmelerinin tümü, değişken bir piyasa koşulları altında tasfiye riski taşırken, yatırımcıların üstlendiği maksimum kayıp opsiyonu, opsiyonları satın almanın maliyetidir. 

Lee, MoonXBT’deki alım satım opsiyonlarının işlem ücretine tabi olmadığını ve opsiyon priminin diğer platformlardan %50 daha düşük olduğunu söyledi. Ek olarak, kullanıcıların çeşitli opsiyonları vardır: Çeşitli son kullanma tarihlerine sahip farklı ürünler. Lee, “5, 10, 60 dakika, 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 1 ay ve 3 ay arasından seçim yapabilirler ve emir vermek istediklerini seçebilirler” sözlerini kullandı. 

MoonXBT’de opsiyon ticaretinin katılım eşiği yoktur. MoonXBT’de kaydını tamamlayan herhangi bir kullanıcı ticaret yapabilir. Ancak, kullanıcıların opsiyon işlemler bilgisini önceden öğrenmeleri önerilir. Bunu kolaylaştırmak için Lee, “Herkesin iyi bir opsiyon bilgisine sahip olarak ticaret yapabilmesini ve herkesin nitelikli bir opsiyon yatırımcısı olmasına yardımcı olmasını sağlamak için ilgili öğrenme materyalleri ve video materyalleri hazırladık” dedi. 

Ayrıca Lee, MoonXBT’deki ticaret opsiyonlarının yeni başlayanlar için uygun olduğunu vurguladı ve“Herkesin opsiyon bilgisini öğrenmesini ve opsiyon ticaretine daha hızlı aşina olmasını sağlamak için yeni başlayanlara adım adım öğretiyoruz” sözlerini kullandı. Lee açıklamalarına, “MoonXBT operasyon ekibi kullanıcılara ayrıntılı metin eğitimleri, video öğrenme materyalleri ve video operasyon yönergeleri sağlayacak.” şeklinde devam etti. Ek olarak, kullanıcılar eksiksiz bir müşteri hizmetleri sistemi tarafından zamanında destek alabilir ve böylece platformda iyi bir kullanıcı deneyimi sağlanıyor. 

Yapılan açıklamalara göre varant opsiyonlarının kullanıma sunulmasıyla birlikte, bir dizi ödül etkinliği başlatılacak. Bunlar, işlem ödüllerini veya davet ödüllerini içeriyor ancak bunlarla sınırlı değildir. Lee, “Erken katılanların ödül almak için büyük bir şansı olacak!” dedi. 

Touch opsiyonları, Avrupa spread opsiyonları ve Amerikan standalone opsiyonları de dahil olmak üzere, bu yılın ilerleyen aylarında MoonXBT’de başka üç tür opsiyon üretimi başlatılacak. 

MoonXBT Hakkında 

MoonXBT, merkezi Cayman Adaları’nda olan ve Singapur, Hong Kong, Malezya, Güney Kore, Japonya ve Vietnam’da ofisleri bulunan dünyanın ilk sosyal kripto para ticaret platformu olarka tanımlanıyor. Şu anda MoonXBT, küresel yatırımcılar için kontratlı alım satım, sosyal etkileşim ve tek tıklamayla copy trading hizmetleri sağlıyor ve daha yakın bir blok zinciri ekosistemi oluşturmaya kararlı.  

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar