reklamı kapat
  • BTC  :  44.070,13 ₺
  • ETH  :  3.596,99 ₺
  • BCH  :  5.802,41 ₺
  • XRP  :  4,33 ₺
  • BTC 44.070,13 ₺
  • ETH 3.596,99 ₺
  • BCH 5.802,41 ₺

Monetha’nın ICO’su Yaklaşırken Ekibe Alanlarında Uzman İki İsim Katılıyor

31 Temmuz 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Yenilikçi bir blockchain şirketi olan Monetha, kendini küresel ticarette devrim yapmaya adıyor. Bunun için basit ve güvenilir bir çözüm geliştiren Monetha, ekip üyelerine iki tecrübeli ismi ekledi.

Eric Duprat ve Dr. Jean-Marc Seigneur, bundan böyle deneyim ve yetenekleriyle Monetha’ya katkıda bulunacaklar. Monetha’nın dinamik yol haritasında da belirtilen, emsalsiz amacını gerçekleştirmesine yardımcı olacaklardır.

Ocak 2017’de kurulan Monetha, satıcılarla alıcıların etkileşim şeklini değiştirme amacıyla yola çıkmıştır. Bunun için sağlam temelleri olan “Merkezsiz Güven ve İtibar Sistemi” (DTRS) geliştirilmiştir.

Eric Duprat

Bay Duprat’ın ve Dr. Seigneur’un birbirinden farklı geçmişleri olabilir. Ancak paylaşacakları bilgi birikimleri ve yetenekleri ile muhteşem bir birliktelik meydana getireceklerdir. Eric Duprat Monetha’nın yeni Ödemeler Sorumlusu olurken Dr. Seigneur Merkezsiz Güven ve İtibar Sorumlusu olarak görev alacaktır.

Eric Duprat’ın küresel ödeme ve güvenlik sistemleri alanında 20 yılı aşkın bir tecrübesi bulunmaktadır. Duprat, PayPal’da çalıştığı dönemde büyük bir başarı yakalamıştır: Çalıştığı 3 yıllık dönemde PayPal’in mobil ödeme hacmini 7 milyon dolardan 4 milyar dolara çıkarmış ve PayPal’in iphone uygulamasının geliştirilmesinde önayak olmuştur.

Duprat, Stanford Üniversitesinin oldukça prestijli İşletme Fakültesinden mezun olmuş ve önemli sektör inovasyonlarına imza atmıştır. Startup’lara eşine nadir rastlanır türden bir başarı getirme ve yüksek potansiyelli parlak fırsatları değerlendirme konusunda yeteneğini kanıtlamıştır.

Duprat, Monetha hakkında şöyle konuşmaktadır:

“Merkezsiz Güven ve İtibar Sistemi harika bir fikir. Monetha’nın white paper’ını okuduktan sonra diyebilirim ki Monetha’nın ekibi ödevine çalışmış. Onların arasına katılacağımdan ötürü çok heyecanlıyım.”

Dr. Jean-Marc Seigneur

Dr. Seigneur, güven ve online itibar yönetimi alanında tanınmış bir uzmandır. Aynı zamanda Cenevre Üniversitesinde Phd profesörü ve araştırma geliştirme yöneticisidir. Philips ve Nokia gibi dünyaca ünlü elektronik şirketlerine ve Amazon gibi ezber bozan online alışveriş sitelerine danışmanlık yapmıştır.

Bunun yanı sıra Avrupa Komisyonu, Fransız Araştırma Ajansı ve ABD Hava Kuvvetleri Bilimsel Araştırma Ofisine bilgi ve güvenlik sistemleri konusunda yardımda bulunmuştur. İsviçre, Fransa ve İrlanda’daki üniversitelerde bilişim hizmetleri mühendisliği ve online itibar yönetimi dersleri vermiştir. Buna ek olarak bilgisayımsal güven ve online itibar yönetimi üzerine 100’den fazla makale kaleme almıştır. Dr. Seigneur şu sözleri sarf ediyor:

“15 yıldan fazladır saldırılara dayanıklı bilgisayımsal güven ve online itibar yönetimi üzerine araştırma yapıyorum. Mevcut online değerlendirme ve rating’ler, en yeni teknolojinin geliştirebileceği sisteme kıyasla çok kısıtlı ve yetersizdir. Monetha kesinlikle bu durumu geliştirip düzeltebilir!”

Monetha

Monetha, yüzde 1.5’luk ücretle geleneksel yöntemlerden 1000 kat daha hızlı işlemler işleyebilmek için altyapısında ethereum blockchain’ini kullanmaktadır.

İlk aşamada güçlü bir ekip kuran, sonrasında ise prototip denemesi yapan Monetha, bir sonra aşamada ICO’sunu gerçekleştirecektir. Yatırımcıların token alarak geleceğe yatırım yapabileceği Monetha ICO’su, 31 Ağustos 2017’de başlayacaktır.

Monetha kullanıcıları, dünyanın her yerinden ethereum temelli tüm token’lerle alışveriş yapabilirler. Platform, alıcının kripto parasını itibari paraya çevirmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için kripto cüzdanların tarayabileceği bir QR kodu geliştirilir.

Geleneksel online ödeme sistemlerinde tek bir işlemde satıcılar için 16 farklı adım bulunabilir ve işlem ücretleri çok daha fazladır. Monetha’da ise satıcılar yapılan ödemeleri bir dakika içinde alabilecektir ve işlemler için yalnızca yüzde 1.5 sabit ücret ödenir.

Monetha hakkında daha fazla bilgi almak ve token satışının geri sayımını izlemek için Monetha’nın websitesini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim:

team@monetha.io

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

ETİKETLER
loading...