Monero’dan (XMR) Önemli Adım, Kripto Para Benimsenmesi Artıyor!

Dünyaca ünlü bilgisayar oyunu Fortnite ödemelerde artık Monero (XMR) kabul ediyor.
09:00
2 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip bir bilgisayar oyunu olan Fortnite hakkındaki kripto para söylentileri topluluğun dilinden düşmüyordu. Söylentilerin bir hayli yayılmasının üzerine kripto para dünyasının lider isimleri arasında gösterilen Güney Afrika asıllı Riccardo Spagni konu hakkında açıklama yaptı. Spagni’ye göre Monero (XMR) oyunun satış platformunda bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başladı.

Riccardo Spagni kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda dünyaca ünlü oyun Fortnite’ı işaret ederek şu ifadeleri kaydetti:

Harika! Fornite mağazası Monero ile ödeme yapmanıza olanak veriyor. Artık oyun üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi arkadaşlarınız, aileniz ya da çalışma arkadaşlarınız sizi yargılamadan gerçekleştirebileceksiniz.

Konuya yönelik açıklama yapmaya devam eden Spagni Monero’nun bu durumda Globee aracılığıyla ödeme yöntemi olarak kullanılabildiğine dikkat çekiyor. Globee, kripto severler için tasarlanmış küresel bir ödeme işlemcisi ve hâlihazırda şu kripto paraları kabul ediyor: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Decred (DCR), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve son olarak Monero (XMR)

Fortnite ile yapılan anlaşmanın ardından Globee şaşırtıcı bir şekilde bu platformda yalnızca XMR ödemelerini destekliyor. Yine de tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran böylesi bir oyun platformunun ödemelerde kripto paraları kabul etmesi, kripto severler arasında kısa sürede büyük heyecanın oluşmasına neden oldu. Üstelik bir başka platform Twitch üzerinden de söz konusu oyunu düzenli olarak takip eden çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Ayı piyasasının etkilerine rağmen kripto para benimsenmesinin hızla yükseldiğini görüyoruz.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar