reklamı kapat

Mobil Oyun Platformu ALAX Asya’ya Açılıyor

11 Nisan 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Küresel mobil oyun dağıtım platformu ALAX oyun geliştiricilerinin milyonlarca insana ulaşabilmelerine olanak tanımaya hazırlanıyor. Platform geçtiğimiz günlerde Hong Kong şehrinde bulunan Cyberport adlı işletme merkezi dahilinde Asya ana merkez binasının açılışını yaptı. Hong Kong’un teknoloji ve dijital topluluğuna ev sahipliği yapan Cyberport bünyesinde 1,000’in üzerinde startup çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca bu dev işletme merkezinde kendisine yer bulun ALAX platformu Şangay merkezli yatırım sermayesi firması Draper Dragon ile bir ortaklık anlaşması sağladı. Buna göre Şangay’lı firma ALAX platformuna stratejik danışmanlık hizmeti verecek.

ALAX platformunun kurucu ortağı Matej Michalko bu gelişmelere yönelik açıklamalarda bulundu. Michalko yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“ALAX dünyadaki en iyi mobil oyun geliştiricilerini dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcılarla buluşturma hedefini gerçekleştirmek için emin adımlarla yoluna devam ediyor. Sahip olduğu yapıyı ve ağı dünyanın en büyük mobil oyunculuk pazarlarından birisi olarak gösterilen Asya’ya uzandıran platform, bu amacına oldukça yaklaştı.”

Asya’daki dev pazarda gerçekleşen mobil oyun harcamaları dünya genelinde yapılan harcamaların tamamının %60’ını oluşturuyor. Özellikle Çin, Japonya ve Güney Kore gibi piyasalar bu orana en büyük desteği sağlayan ülkeler arasında gösteriliyor. Newzoo tarafından yayınlanan küresel piyasa raporuna göre Asya Pasifik bölgeleri bu yıl 51,2 milyar dolar değerinde harcama yapacak. Bu rakam toplam küresel oyun gelirlerinin %47’sine tekabül ediyor. Ayrıca Çin tüm küresel oyun gelirlerinin dörtte birini ya da 21,5 milyar dolarlık kısmını yalnız başına elde etmeyi başardı. Buna göre Çin Birleşik Devletler’in kazandığı 25.1 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilen miktarı da geride bırakmış oldu. Çin’in kaydettiği bu gelişmeye en büyük katkıyı sağlayan alt sektörün mobil oyunculuk alanı olduğu ifade ediliyor.

ALAX’ın kurucu ortağı Michalko bu konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

“Asya ana merkezini Hong Kong’a inşa etmekteki temel amacımızı bu şehrin sahip olduğu kazançlı ekonomiden ve coğrafi konumdan faydalanmak olarak ifade edebiliriz. Asya’da bulunan kullanıcılara, yeteneklere, yatırımcılara ve partnerlere erişebilmemize olanak sağlayan bu şehir çeşitli büyük işletmelere ev sahipliği yapan önemli şehirlere de ulaşım sağlıyor. Platformun Asya ana merkezini bu şehre kurmamak büyük bir aptallık olurdu.”

Richard Wang ortaklığı Çin’in kapılarını ALAX için açıyor

ALAX platformuna stratejik danışman olarak katılan Richard Wang sayesinde ekip gücüne güç katacak. İşletme geliştirme, teknik pazarlama ve yüksek teknolojiler aracılığıyla satış yönetimi süreci gibi önemli alanlarda sahip olduğu yirmi yıllık deneyimi kullanan Richard Wang blockchain teknolojisine gönül verenler arasında yer alıyor. Ayrıca Wang kendisine başvuran startup’lara sahip olduğu yatırım deneyimini kullanarak çeşitli tavsiyeler veriyor.

ALAX platformunun stratejik danışmanı olmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Richard Wang bu doğrultuda şu ifadeleri kaydetti:

ALAX platformuyla karşılaşmadan önce böylesi zorlu bir piyasaya girmenin neredeyse imkansız olduğunu düşünürdüm. Amacımız teknolojik olarak yeni bir şeyler ortaya çıkarmak ve bu doğrultuda yenilikçi çözümler sunmak. Blockchain ağına kurulan platform aracı kuruluşları elimine ettiği için daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli. Ayrıca bu teknoloji bankacılık deneyimi olmayan kullanıcılara da olanak sağlıyor. Bu gerçekleri göz önünde bulundurduğumda ALAX platformunun doğru şeyi yaptığı sonucuna varabiliyorum. Böylesi bir şeyi bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım.”

ALAX’ın yakaladığı ivme

Çin’in ve Hindistan’ın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak tanınan Gionee ile geçtiğimiz mart ayında bir anlaşma sağlayan ALAX büyümek için büyük bir şans elde etmeyi başardı. Gionee 2016 yılında tüm dünyada bulunan 50 farklı pazara 40 milyon akıllı telefon dağıtmıştı. ALAX ile varılan anlaşma uyarınca Gionee tarafından üretilen yeni akıllı telefonlara ALAX uygulaması önceden yüklenmiş olacak. Özellikle Asya’da bulunan yaklaşık 100 milyon kadar kullanıcıya ulaşarak oyun geliştiricilerine ve mobil oyunculara büyük olanaklar sağlayan platform 17 Nisan’dan 23 Nisan’a kadar sürmesi planlanan bir token satışı gerçekleştirecek. Platformun web sayfasını ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir ve bu etkinliğin bir parçası haline gelebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER