MIT Üniversitesi Öğrencilerine 500.000 $ Değerinde Bitcoin Dağıtılacak

17:25
29 Nisan 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Massachusetts Institute of Technology (MIT) dünyanın en iyi mühendis adaylarının eğitim gördüğü üniversite. MIT de öğrenim gören öğrencilerin kurduğu MIT Bitcoin Klubü tarafından başlatılan çalışma ile sağlanan yatırım sayesinde önümüzdeki sonbaharda her bir MIT öğrencisine 100$ karşılığı Bitcoin hediye edilecek.

Jeremy Rubin ve Dan Elitzer’in başını çektiği proje kapsamında MIT’de kayıtlı 4528 öğrenciye ödeme yapılacak. Amaçlarının MIT içerisinde bir Kripto para ekosistemi yaratmak olduğunu söyleyen Jeremy Rubin “Öğrencilerin Bitcoin’leri nasıl değerlendireceğini” henüz bilmediklerini, ancak büyük bir topluluğu Bitcoin ile tanıştıracaklarına kesinlikle inandıklarını belirtti. Önümüzdeki aylarda neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

mit bitcoin

Aynı kulüp tarafından 3 Mayıs’ta “MIT Bitcoin Expo” düzenlenecek. Bu organizasyon ile birlikte bağışlanacak 500.000,00$ daha anlamlı bir hal alacağa benziyor. Organizasyonda konuşmacı olarak yer alacakların arasında Gavin Andresen, Sean Neville, Andy Ofiesh ve Ryan X. Charles gibi ünlü isimler yer alıyor. Bu haberler gösteriyor ki; Bitcoin ve Kripto para topluluğu tüm dünyada inançla ve sabırla çalışmalarını sürdürüyor. 500.000,00 $ değerindeki Bitcoin’in dağıtılacağı kampanya ciddi ses getireceğe benziyor. Peki bu 500.000,00 $ ı kim finanse ediyor? MIT Mezunları ve Tabi ki Bitcoin Topluluğu…

CoinTürk Yorum: Türkiye’de de Kripto Para meraklılarının özellikle üniversitelerde çeşitli çalışmalar yürütmesi ve Bitcoin bilinirliğini arttırması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim üniversitelerimizde de mutlaka  “Bitcoin Klüpleri” kurulmalıdır. Çeşitli yardım kampanyaları ve Bağış toplama organizasyonları ile dikkat çekmeleri gerekmektedir. Bu türden çalışmalara biz de CoinTürk olarak elimizden gelen desteği vermekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar