MinexSystems’dan Tam Teşekküllü Kripto Para Sistemi

Özet

 • Tallinn, Estonya merkezli MinexSystems kripto paralara adanmış yeni bir sistemi kripto para kullanıcılarının hizmetine sunuyor.
12:30
11 Şubat 2019
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Blockchain ürünlerine yönelik olarak çalışan tam teşekküllü geliştirme şirketi MinexSystems, dahili sisteminin bütün özellikleriyle hayata geçtiğini duyurdu. Sistem kapsamında Minex Web Wallet üzerinden kart programı vasıtasıyla kripto para fonlarını yönetmek, sıradan kartların kabul edildiği mallar ve hizmetlerin ödemesini kripto parayla yapmak ve en yakın ATM’de kripto paraları nakit paraya çevirmek mümkün. Bu sunulan hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcılar MinexPay hizmeti üzerinden dört çeşit tarife planına tabi kartlardan birini alabilir ve Minex Web Wallet‘da kartı aktive edebilir.

MinexSystems

MinexSystems tarafından geliştirilen ekosistemin iki temel hizmeti bulunuyor: Minex Web Wallet (Web Cüzdanı) ve MinexPay. Minex Web Wallet fonlarınıza hızlı erişim fırsatı sunan ve kripto varlıklarınızı güvenli bir şekilde depolayabileceğiniz kapsamlı ve web tabanlı bir platform. MinexPay ise kullanıcıların bir kart yardımıyla mallar ve hizmetlerin ödemesinde kripto para kullanmasına ve ATM’lerden nakit para çekimi yapmasına olanak tanıyan bir hizmet.

İki sistem birbiriyle sıkı bir uyum içinde çalışıyor ve kripto para fonlarının yönetilebileceği bir platformun temel direklerini oluşturuyor. Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar şimdiden MinexPay üzerinden tüm dünyada kabul edilen kartları kullanmaya başladı. Bu kartlar Minex Web Wallet’ta aktive edilebilir. Bunun için, belirlenmiş minimum miktarı karta yüklemek gerekiyor.

MinexSystems’in kurucusu ve CEO’su Boris Shulyaev yeni geliştirdikleri sistem hakkında şöyle konuşuyor:

Temel amacımız insanlara MinexPay hizmeti üzerinden satın aldıkları kartları gündelik işlemleri için Minex Web Wallet’da kullanma fırsatı sunmak ve insanların kripto paraları sıradan para olarak tecrübe etmesine önayak olmak.

MinexPay’in Avantajları

Hızlı Ödemeler: MinexPay kripto debit kartıyla, sıradan kredi kartları kadar hızlı ödeme yapın. Bir ödemenin sistem tarafından işlenmesi için çok kısa bir süre yeterli.

Tasarruf İmkanı: Yaşam tarzınıza uyan kartı seçin ve düşük işlem ücretlerinin tadını çıkarın. Her ödeme yaptığınızda karşınıza çıkacak çekim ücreti %0’dan başlamaktadır, aynı zamanda %1’e kadar nakit puan kazanırsınız.

Kolay Ödemeler: Çok adımlı para çekimlerine ve doğrulamaya ihtiyaç duymadan MinexPay’i kullanın. Dünyada kartların kabul edildiği her yerde MinexPay’le ödeme yapın.

Çok Sayıda Kripto Para: Şu anda BTC ve MNX bulunmaktadır; fakat çok yakında daha fazla kripto para sisteme eklenecektir.

Kripto debit kartınızı kolayca doldurabilirsiniz.

Güvenli Teknoloji: Sistem altyapısında kullanılan SSL ile bilgisayarınızla MinexPay web sitesi arasındaki bağlı korunur.

Minexpay Nasıl Çalışır?

MinexPay ekosistemine katılmak ve vadedilen avantajlarından faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit. İşte 5 adımda MinexPay rehberi.

Sipariş Verin: Yalnızca birkaç tıkla kart sipariş edin. Ürüne artan talep sebebiyle sipariş sürecinde kısa süreli gecikmeler yaşanabilir; sabırlı olun.

Kimliğinizi Doğrulayın: Düzenlemeler gereği kart sahibi olmak için MinexPay’in hakkınızda bilgi sahibi olması gerekiyor. Kimlik doğrulama sürecinin o anki başvuru sayısına bağlı olarak 6 haftayı alabileceğini göz önünde bulundurun.

Aktive Edin: Başvurunuz hazır olduğunda ve kartınız adresinize ulaştığında mektup içinde yazan basit adımları takip ederek kartınızı aktive edin.

Kartınızı Doldurun: Kripto paranızı cüzdanınıza aktarın, kriptoyu fiat’a dönüştürün ve kartınızı fiat para birimiyle yükleyin.

Harcayın: MinexPay kripto debit kartınızla, tıpkı aşina olduğunuz kredi kartları gibi işlemler yapın. Online ve POS ödemeleri yapın, ATM’den para çekin.

Minex Web Wallet

Minex Web Wallet sezgisel kullanıcı paneli ve işlevselliğiyle dikkat çekiyor. Kart cüzdan üzerinde aktive edildikten sonra kullanıcı hesabına kripto para transfer edebilir, bu kripto para fonunu itibari paraya çevirebilir ve karta yükleme yapabilir. Tarife planına ve tutulan MNX miktarına bağlı olarak değişen çevrim ücretleri %1-4 arasındadır. Hesapta ne kadar MNX varsa çevrim ücreti o kadar az olur. Boris Shulyaev’e yeniden kulak verelim:

Cüzdanın ve tüm sistemin tam teşeküllü olarak faaliyete geçmesiyle birlikte daha çok MinexCoin sahibinin düşük ücretli ‘kriptodan itibari paraya çevrim’ avantajından yararlanmasını bekliyoruz. Bu durum MNX’e olan talebi ve doğal olarak coin’in fiyat bakımından ivmelemesini arttırma potansiyeline sahiptir.

Bahsettiklerimiz özellikler dışında Minex Web Wallet sıradan bir kripto para cüzdanı olarak kullanılabilir; cüzdan sahibi kullanıcılar kripto para depolayabilir, gönderebilir ve alabilir. İşlem ücretleri tarife planına bağlı olarak değişir ancak Minex Wallet’a kayıtlı müşteri hesapları arasındaki transferler hiçbir işlem ücreti olmadan anında işlenir.

Müşteriler tek bir Minex Web Wallet hesabı üzerinde birden çok kart kullanabilir, ki bu kripto para fonlarının yönetilmesini kolaylaştırır. MinexPay an itibariyle, sipariş edilen kartlar için dört farklı tarife planı sunuyor: Standard, Gold, Platinum ve Infinite. Tarife planları, işlem ücretleri ve limitler hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz. Açılışa özel olarak şirket kart satın alımlarında bir miktar nakit puan vadediyor. Dünyanın her yerine kart gönderimi ücretsiz bir şekilde yapılabilir.

Tarife Planları

Sisteme erken girenler için bazı nakit puanlar kazanmak mümkün olacaktır. Tarifelere sırasıyla göz atalım.

Standard: 2 MNX

 • Çevirme ve karta çekme (MNX): %2
 • Çevirme ve karta çekme (MNX harici kripto para): %4
 • ATM çekim ücreti: 3,5 euro
 • Gereken minimum bakiye: 0 MNX

Gold: 5 MNX

 • Çevirme ve karta çekme (MNX): %1
 • Çevirme ve karta çekme (MNX harici kripto para): %2
 • ATM çekim ücreti: 3,5 euro
 • Gereken minimum bakiye: 50 MNX

Platinum: 10 MNX

 • Çevirme ve karta çekme (MNX): %0,5
 • Çevirme ve karta çekme (MNX harici kripto para): %2
 • ATM çekim ücreti: 3,5 euro
 • Gereken minimum bakiye: 200 MNX

Infinite (yalnızca 1000 kart): 100 MNX

 • Çevirme ve karta çekme (MNX): %0
 • Çevirme ve karta çekme (MNX harici kripto para): %1
 • ATM çekim ücreti: 3,5 euro
 • Gereken minimum bakiye: 1000 MNX

Bitcointalk– Medium – Telegram – Facebook – Twitter – YouTube – GitHub – Reddit

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar