reklamı kapat
  • BTC  :  41.280,74 ₺
  • ETH  :  3.274,82 ₺
  • BCH  :  5.058,38 ₺
  • XRP  :  3,93 ₺
  • BTC 41.280,74 ₺
  • ETH 3.274,82 ₺
  • BCH 5.058,38 ₺

MindSports Ön Satışına Katılarak Bonus Avantajından Yararlanın

9 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Akıl oyunları için tasarlanmış merkezsiz bir sosyal oyun ağı olan MINDSPORTS, ethereum blockchain altyapısını kullanmasıyla bu alanda bir ilke imza atıyor. Satranç, Dama, Xiangqi (Çin Satrancı), Bridge ve Go gibi oyunların oynanabildiği platformun danışmanlığını Dünya Satranç Federasyonundan ve Uluslararası Akıl Oyunları Derneğinde görev yapan yöneticiler yapıyor.

MindSports platformuna üye olan herkes akıl oyunları geliştirebilir, oynayabilir, yönetebilir ve bunun sonucunda MIND token’leriyle ödüllendirilebilir.

Önce piyasa koşullarına göz atalım; rakamlar bize ne söylüyor? Dünya çapında 1 milyonun üzerinde oyuncu aktif olarak Satranç, Xiangqi, Go ve diğer akıl oyunlarını oynuyor. Piyasanın yıllık bazda elde ettiği kazanç 1.4 milyarı aşıyor. Ancak piyasada oyuncular açısından birçok dezavantaj bulunuyor. Geleneksel oyun platformlarına (sunucularına) üye olan kullanıcılar yüksek platform ücretleri ödemek durumunda kalıyor, kullanıcıların sağladığı bilgiler platform tarafından kullanılıyor ve oyuncular zaman zaman platform üzerinde ban yiyor.

Blockchain teknolojisi merkezi oyun sunucusu kuralını yerle bir ederek akıl oyunları piyasasına radikal bir değişiklik getiriyor. Oyuncuların sahip oldukları token’lerle hızlı ve güvenli bir şekilde puanlanmış oyunlar geliştirebileceği, oynayabileceği ve yönetebileceği MindSports platformunun 1 milyar potansiyel kullanıcısı bulunuyor.

MIND token’i nasıl çalışır?

MIND token’leri güvenli, sorunsuz bir şekilde işleyen ve merkezsiz MindSports uygulamalarının çalışması için kullanılır. Token sahipleri ağ üzerinde görmek ve oynamak istedikleri akıl oyunlarına oy verir ve token’lerini oyun geliştirmek, oyun oynamak ve platform üzerindeki anlaşmazlıklarda oylama yapmak için kullanabilir. Bu mekanizma, token sahipleri arasında dağıtılacak teşvik ödüllerini düzenler ve ağın büyümesine katkıda bulunur.

Proje ekibi ve danışman kurulu

MindSports IO CEO’su Island Kon proje hakında, “Piyasanın uyuyan devini uyandıracağız” şeklinde konuşuyor. Kon’un 3 kez dünya XiangQi şampiyonu olduğunu not düşmekte fayda var.

Projenin blockchain geliştiricisi LaSzlo Mari ise eski bir Google çalışanı. Yapay zekaya temelli Phanten’in kurucularından ve 5 yıllık sektör tecrübesine sahip.

Danışma kuruluna gelecek olursak.. Danışmanlardan en dikkat çekeni şüphesiz ki Geoffrey Borg. Dünya Satranç Federasyonu CEO’su Borg, aynı zamanda Uluslararası Akıl Oyunları Derneğinde yöneticilik görevini icra ediyor.

Bir diğer danışman Min Kim, Blocultural Studios’un kurucusu. Sektörde birçok şirketle işbirliği yapmış Kim’in en dikkat çekici kariyer adımlarından birisi Tim Draper’la çalışmış olması.

Efstratios Grivas 1983 ve 1996 Yunanistan şampiyonu. 8 Olimpiyat tecrübesi olan Grivas’ın katıldığı şampiyonalarda kazandığı madalyaları, satranç üzerine yazdığı kitapları ve makaleleri bulunuyor.

Ön satış

MindSports platformunun ön satışı 17 Kasım’da başlıyor ve 16 Aralık’ta sona eriyor. Ön satış döneminde satılması planlanan maksimum token sayısı 15 milyon. Ön satış süresince token birim fiyatı ise 1 ETH = 1500 MIND olarak belirlendi. Kullanıcıları bunun yanı sıra ön satışın ilk 4 günü için bonus fırsatı bekliyor. İlk gün geçerli olacak % 50 bonusun ardından 2. gün % 25, 3. gün  % 10, 4. gün ise % 5 bonus olacak.

ICO

Platformda geçerli tek para birimi olan MIND token’lerinin toplam sayısı 50 milyon olarak belirlendi. Ön satıştaki 15 milyonluk token satışının ardından ICO döneminde 35 milyon MIND token’i yatırımcılara dağıtılacak. Token fiyatı ise 1 ETH = 1000 MIND şeklinde olacak. Şimdilik belli olmayan ICO tarihinin ön satıştan sonra açıklanacağı belirtiliyor.

Avantajlı fiyatlardan, bonus fırsatıyla MIND token’i almak isteyen yatırımcılar platformun düzenleyeceği ön satış kampanyasına katılabilir. MindSports’a ve ön satışa dair daha fazla bilgi için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

WebsiteWhite paperTwitterGitHubTelegramBlog

 

 

 

loading...