X

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in (BTC) Yanı Sıra Bu Altcoin’e Yatırım Yaptığını Açıkladı

Başarılı hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, kripto para yatırımı olduğunu belirtti.
14:20
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerikalı milyarder yatırımcı ve önde gelen bir hedge fonu yöneticisi olan Ray Dalio, geçtiğimiz günlerde Ethereum yatırımı bulunduğunu aktardı. Dalio, kripto para yatırımını bir portföy çeşitlendirme stratejisi olarak değerlendirdiğini açıkladı.

Ray Dalio’dan Kripto Yorumu

Başarılı hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, kripto para yatırımı olduğunu belirtti. Milyarder yatırımcı, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’dan övgü dolu sözlerle bahsederken ETH sahibi olduğunu dile getirdi. Bridgewater Associates’in kurucusu ve ortak yatırım sorumlusu, nakit paranın satın alma gücünü kaybettiğine inanıyor.

Dalio, Bitcoin veya Ethereum gibi kripto varlıkların artan benimsenme oranlarına dikkat çekti. Bununla birlikte Dalio’nun önemli miktarda Bitcoin veya Ethereum yatırımı bulunmamasına rağmen nakit paranın değer kaybı nedeniyle alternatif paranın popülerlik kazandığına inandığı görülüyor.

Ray Dalio, son birkaç ayda Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerine olan desteğini dile getirdi. Bu yılın başlarında Dalio, BTC’yi altın ile karşılaştırmıştı. Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto varlıkları hakkındaki sorulara şöyle cevap vermişti:

Pekala, sahip olduğum kesin Bitcoin miktarını söylemeyeceğim ama bir miktar Ethereum yatırımım da bulunuyor. Ancak sorunuzun cevabı, çoğuna sahip olmadığımdır. Nakit para değerinin reel olarak kayıp yaşadığı bir ortamda alternatif parayı fırsat olarak görüyorum. Bence son 10,11 yıldır bu programlamanın ayakta kalması, saldırıya uğramaması ve benimsenme oranına sahip olması çok etkileyici. Çeşitlendirme konusunda büyük bir yelpazem var, kripto kısmı henüz pastanın küçük bir parçası.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolarlık seviyede defalarca reddedilmesinin ardından 45.000 dolar ila 46.000 dolarlık fiyat bandına geriledi. BTC, henüz kritik bölgeden belirleyici bir fiyat hareketi sergileyemedi. Bazı uzman analistler dip bölgenin 29.000 dolarda konumlandığını ve bu noktanın görülmesinin ardından ATH yolculuğuna çıkılacağına inanıyor.

En büyük altcoin Ethereum, genel piyasa trendini takiben kızıl bir görünüm ile yoluna devam ediyor. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 3.800 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Uzmanlar ETH için 5.000 dolar bayrağının 2022 yılında alınacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar