reklamı kapat

MicroMoney 12 Saatte 1 Milyon Dolar Yatırım Topladı

17 Ekim 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Bankalara erişimi olmayan insanlara yönelik 30 milyon dolarlık token dağıtım kampanyası düzenleyen MicroMoney, yalnızca 12 saatte 1 milyon dolar yatırım toplamayı başardı. Bununla birlikte şirketin “küresel finansal sisteme 2 milyar insanı dahil etme” misyonunda bir aşama daha başarıyla tamamlanmış oldu.

15 Eylül 2017’de başlatılan token ön satış döneminde kişi başı yatırım alt limiti 10 bin dolar, toplam yatırım alt limiti ise 2 milyon dolar olarak belirlendi. Platformun ICO’su ise 18 Ekim’de başlıyor. ICO’nun minimum yatırım hedefi 15 milyon dolar, maksimum yatırım hedefi ise 30 milyon dolar olarak açıklandı.

Dünya bankasının tahminlerine gore 2 milyar insan, hayatı boyunca hiç bankaları kullanmadı. Asya, Afrika ve Latin Amerika “bankasızlık” oranında lider durumda. MicroMoney’in hedef bölgesi ise Güneydoğu Asya.

Kredi geçmişi ve kaydı olmadığı için milyonlarca insanın kredi başvurusu bankalar tarafından reddediliyor. MicroMoney ise Myanmar, Kamboçya, Endonezya ve Sri Lanka’da 100 bin kayıtlı kullanıcı tabanına erişip 40 bin farklı kişiye kredi vererek bu kısır döngüyü bozdu ve bankaların kullanabileceği kredi profillerinin oluşmasına önayak oldu.

6 farklı bölgede 85 çalışana sahip 1.85 milyon dolar değerindeki şirket, lending (borç verme) hizmeti için müşterilerine herhangi bir teminat veya belge sunmayı şart koşmaz. MicroMoney, topladığı yatırımlarla Vietnam, Malezya, Singapur ve Nijerya pazarına açılmayı, bu ülkelerde blockchain kredi büroları açmayı ve bankalarla tanışmamış 100 bin müşteriyi küresel finansal sisteme dahil etmeyi amaçlıyor.

MicroMoney hakkında

2015’te kurulan MicroMoney International, yükselen piyasalarda bankalarla tanışmamış olan kişiler için finansal hizmetler sunan bir küresel finansal teknoloji şirketidir. Şirket kredi (borç) kararı verirken mal sahiplerini, yapay zekâ algoritmalarını ve sinir ağı temelli mobil puan sistemini dikkate alır. Tüm bunlar değerlendirilerek kullanıcıların kredi profilleri oluşturulur ve gerektiğinde tüm ilgili kuruluşlarla paylaşılır. Micromoney hakkında daha fazla bilgi almak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://micromoney.io/

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.