X


Mevcut Düşüşü Bilen Analist: Endişelenmeyin, En Kötü Düzeltme Bitti!

Piyasanın uzman analistlerinden biri en kötü düzeltmenin bittiğini ve altcoin’lerin ciddi alım fırsatları sunduğunu dile getirdi.
09:00
9 Eylül 2021

Bitcoin (BTC) her ne kadar son 2 gündür bir düşüş trendinde olsa da analistlerin büyük çoğunluğu bu düşüşün sadece bir düzeltme olduğunu ve dolayısıyla yakın zamanda yeni bir rallinin başlayacağını ifade ediyor.

“Bitcoin Ayı Piyasasında Değil”

Credible Crypto adı ile tanınan popüler analist, lider kripto para biriminin 43.000 dolar sınırına gerilemesi ve çok kısa sürede 9.000 dolar değer kaybetmesine rağmen bir ayı piyasasında olmadığımızı dile getiriyor.

Analistin yaptığı açıklamalarda, böyle bir reddedilme yaşanmasını beklediklerini ve bu seviyelerin 2 aydır takip edildiğini belirtiyor. Dolayısıyla analiste göre yatırımcıların endişe yapmasını gerektirecek bir durum yok. Hatta ram tersine bu düşüş gerçekleştiği için yatırımcıların rahatlaması gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analist Haziran ayında paylaştığı ve Bitcoin’in dik bir düzeltme öncesinde 50.000 dolara çıkacağını doğru bir şekilde tahmin ettiği grafiklere de atıfta bulundu. Yatırımcının grafiğine göre BTC büyük bir simetrik üçgen oluşturuyor ve analistin senaryosu takip edilirse lider kripto para birimi potansiyel olarak yeniden 50.000 doların üzerine çıkacak.

Ancak aynı grafiğe göre yeni bir düzeltme ile birlikte tekrar 45.000 dolar seviyelerinin görülebileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

En Kötü Düzeltme Bitti!

Bunlara ek olarak Credible Crypto, beklenen en büyük düzeltmenin bittiğini ve artık altcoin aldığını da belirtiyor. Analist konuyla ilgili olarak, “Altcoin’lerimin çoğunun alım bölgelerine ulaştığını düşünürsek, katliamın en kötüsünün bittiğini düşünüyorum.” sözlerini kullanıyor.

Yatırımcının altcoin tercihlerinden ilki XRP. Analiste göre XRP’de yaşanan düşüş önemli bir alım fırsatı sundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar