X

Metaverse’de Son Durum: CEEK, APE ve SAND

Piyasanın popüler metaverse coin’leri olan Ceek VR (CEEK), ApeCoin (APE) ve The Sandbox’ta (SAND) son  durumlara bir göz atalım.
15:45
16 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasada yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında haftaya düşüş ile başlayan kripto para birimlerinde bugün toparlanmalar olduğunu gördük. Her ne kadar son 24 saat içinde yükselişler olsa da son 1 hafta içinde yaşanan kayıplar geri alınabilmiş değil. Piyasanın popüler metaverse coin’leri olan Ceek VR (CEEK), ApeCoin (APE) ve The Sandbox’ta (SAND) son  durumlara bir göz atalım.

Ceek VR (CEEK)

VR ve AR teknolojileri ile blockchain’i ve kripto para birimlerini birleştiren Ceek VR, Türkiye’de de ilgi gören kripto para birimleri arasında yer alıyor. CEEK yazının yayına hazırlandığı sırada 0,12 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte piyasa ile birlikte yukarı yönlü hamle yaptığı görülüyor.

Ancak grafiklere göre CEEK bir hafta önceki fiyatının hala %28 altında işlem görüyor. Bu sebeple analistler CEEK’in yükseliş hareketini onaylayabilmesi için hala önünde uzun bir yolu olduğunu düşünüyor. Ancak CEEK, Binance’in listelemesi beklenen kripto para birimleri arasında yer alıyor ve böyle bir hamle gelirse CEEK fiyatında yukarı yönlü ani bir hamle görebiliriz. Yine de yatırımcılar, borsa listelemelerinin önceden bilinemeyeceğini unutmamalı ve bu doğrultuda işlemlerini şekillendirmeli.

ApeCoin (APE)

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3,49 dolardan işlem gören APE, son düşüşlerle birlikte dördüncü en büyük metaverse konumuna geriledi. APE, piyasaya sürüldüğü ilk günlerde gördüğü yoğun ilgi ile en büyük metaverse coin konumuna kadar yükselmişti.

Son 24 saat içinde %5’in üzerinde artış kaydetse de APE hala 1 hafta önceki fiyatının %40 altında işlem görüyor. Analistlere göre APE için 3,8 dolar oldukça önemli bir direnç ve bu direncin hacimli kırılımı 4,5 doların görülmesini sağlayabilir. Ancak piyasada yaşanacak yeni bir düşüşün APE fiyatını da aşağı çekeceğini unutmamak gerekiyor.

The Sandbox (SAND)

Metaverse ekosisteminin en popüler projelerinden olan The Sandbox’un kripto para birimi SAND yazının yayına hazırlandığı sırada 0,85 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yaşanan yükselişe rağmen SAND, 1 hafta önceki fiyatının hala %33 altında.

Analistlere göre SAND piyasa ile doğru orantılı hamle yapma yoluna girmiş olabilir. Bu sebeple SAND yatırımcılarının genel kripto para piyasasını yakından takip etmeleri öneriliyor. Şu an için 1 dolar hem psikolojik hem teknik direnç olarak hareket ederken bu seviyenin kırılımı ile 1,2 doların test edilebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar