Metaverse Son Durum: Sandbox & Mana İçin Yükseliş Vakti Geldi Mi?

2023 yılının başı metaverse coinleri için de hızlı başladı. Önde gelen metaverse coinleri Sand ve Mana Decentraland için son durum nasıl?
20:30
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Decentraland (MANA) kısa vadeli fiyat tahmini, RSI’daki yükseliş sinyali nedeniyle olumlu eğilim gösteriyor. Sandbox (SAND) kısa vadeli fiyat tahmini, azalan direnç çizgisinden yaşanan uzaklaşma nedeniyle daha kararlı bir şekilde yükseliş eğiliminde olabilir.

Decentraland Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

Decentraland’ın fiyatı 5 Aralık’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Aşağı doğru hareket, 30 Aralık’ta minimum 0,284 dolar fiyatına yol açtı. MANA fiyatı o zamandan beri yukarı doğru hareket ediyor ancak direnç çizgisini de kıramadı.

Kırılamamasına rağmen teknik analiz göstergeleri yükseliş yönünde. Bu durum, önemli bir yükseliş sapması (yeşil çizgi) yaratan RSI’da açıkça görülebilir. Bu tür sapmalar genellikle yukarı yönlü hareketlerden önce gelir. Bu durumda, Decentraland fiyatının direnç çizgisinden çıkması ve 0,355 – 0,373 dolar arasında ortalama bir fiyatla 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyelerine doğru artması beklenebilir.

Bununla birlikte, Grayscale’in MANA’nın toplam piyasa değerinin %1’ini elinde tuttuğunu belirtmekte fayda var. Eğer ilk şirket elindeki varlıkların bir kısmını tasfiye etmek zorunda kalırsa, bu durum MANA token fiyatı üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Bu nedenle, direnç çizgisinden gelen bir ret MANA’yı 0,30 doların altına geri gönderebilir. Aralık 30’un en düşük seviyesi olan 0,284 doların altına inilmesi, trendin hala düşüş eğiliminde olduğunu gösterebilir.

SAND Fiyatı %50 Artabilir

SAND fiyatı, 5 Kasım’da maksimum 0.985 dolar fiyatına ulaştığından bu yana uzun vadeli azalan direnç çizgisinin altına düştü. Aşağı yönlü hareket 1 Ocak’ta 0,375 dolara kadar ilerledi. Düşüşe rağmen, birkaç yükseliş kıpırtısı bir rahatlama rallisinin beklendiğini gösteriyor olabilir.

İlk olarak, SAND fiyatı azalan direnç çizgisinden yeni çıktı ve aşağı yönlü hareketin tamamlanabileceği sinyalini verdi. İkinci olarak, altı saatlik RSI önemli miktarda yükseliş sapması yarattı. Dahası, şimdi 50 çizgisinin de üzerine çıktı.

Bir önceki sefer böyle bir sapma meydana geldiğinde (yeşil, kesikli), SAND token fiyatı %23 oranında artmıştı. Bunlar, 0,608 – 0,681 dolar seviyelerindeki 0,382-0,5 Fib geri çekilme direnç seviyelerine doğru yukarı yönlü bir hareketin beklendiğinin işaretleri olabilir. Ocak 1’in en düşük seviyesi olan 0,375 doların (kırmızı çizgi) altına düşülmesi, bu yükseliş SAND fiyat analizini geçersiz kılabilir.

Sonuç olarak, SAND ve Decentraland kısa vadeli fiyat tahminlerinin her ikisi de yükseliş eğiliminde olabilir. Bununla birlikte, görünüm SAND için biraz daha elverişli çünkü azalan direnç çizgisinden çoktan çıkmış gibi görünüyor. Ocak 1’in en düşük seviyeleri arasındaki bir düşüş, bu kripto varlıklar için yükseliş fiyat tahminini geçersiz kılabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar