X

Metaverse Projelerindeki Arazi Satışları, 1 Haftada 100 Milyon Dolarlık İşlem Hacmini Aştı!

DappRadar, Metaverse ekosisteminin gelişimini veriler ile gözler önüne serdi.
14:00
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

DappRadar’dan alınan verilere göre, dört tane blockchain tabanlı Metaverse projesinde, geçen hafta 100 milyon dolardan fazla dijital arazi satışı kaydedildi.

Dört Platform’da Toplamda 105,8 Milyon Dolarlık İşlem Hacmi

Analitik firması DappRadar‘ın verilerine göre, 22 Kasım ile 28 Kasım arasında The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels ve Somnium Space’te, toplamda 105,8 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydedildi. Söz konusu platformlarda, toplamda 6.000’den fazla kullanıcının işlem yaptığı belirtildi.

Sandbox, 86,56 milyon dolar ile haftanın hacimdeki liderliği temsil ederken, Decentraland 15,53 milyon dolar, CryptoVoxels ve Somnium Space ise 2,68 milyon dolar ve 1,1 milyon dolar gelir elde etti.

DappRadar, Metaverse’e olan ilginin Facebook’un “Meta” olarak yeniden markalaşması ile büyük ölçüde arttığını kaydetti. Analitik firması, blog gönderisinde konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Bu, Metaverse terimini ana akıma iten buzdağının sadece görünen kısmı. Dijital dünyalar çok büyük bir potansiyel taşıyor. ve Metaverse arazileri için tüm kullanım durumlarını yeni yeni görmeye başlıyoruz.”

Metaverse’e Olan İlgi Artıyor

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve Metaverse alanında sıkı bir çalışma yürüteceklerini açıklaması ile birlikte bu alana olan ilgi önemli ölçüde arttı. Metaverse projeleri, bir anda kripto para piyasasındaki dikkatleri üzerine çekti. Bu süreçte The Sandbox ve Decentraland başta olmak üzere birçok Metaverse projesi, oldukça yüksek fiyat performansları sergiledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiltieye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemleri kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • hakan
    8 ay önce

    meta araziler nereden alınıyor acaba? biz de alak

    18