reklamı kapat

Merkezsiz Online Tanışma Platformu Hicky, Token Satışı Düzenliyor

13 Şubat 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş merkezsiz bir tanışma platformu olan Hicky, sektöre yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Online tanışma sektöründe karşılaşılan sorunları çözerek kullanıcılarına kaliteli deneyimler sağlamayı hedefleyen platform, 14 Şubat 2018 tarihinde token satışını başlatacak.

Dünyada bulunan yedi milyar insanın büyük bir kısmı tarafından düzenli olarak kullanılan internet, hızla büyümeye devam eden bir unsur olarak hayatlarımıza etki etmeye devam ediyor. İnternet günümüzde yeni dünyaya açılan bir kapı gibi işlev görüyor ve içerisinde pek çok bilgiyi ya da yeniliği barındırıyor. Öyle ki küresel internet ağı üzerine kurulan çeşitli platformlar sayesinde, yeni insanlarla tanışabilmek dahi mümkün hale geldi. Gelişen teknolojiyle birlikte bu platformlar mobil uygulamalara kadar uzandı ve kişilerin hayatlarına bir hayli etki edebilen bir potansiyele sahip oldu.

Hiç şüphe yok ki kurduğumuz ilişkiler hayatlarımızın temellerini oluşturuyor ve bu ilişkilerin nasıl başladıkları insanlar için oldukça büyük bir önem arz ediyor. Akademik düzeyde yapılan bir araştırmaya göre online ortamlar aracılığıyla başlayan ilişkilerin yalnızca %28’i ilişkinin ilk yılı dolmadan sona eriyor. Başka bir araştırmaya göre gençlerin çoğunluğu, tanışma platformlarının kabul edilebilir ve kullanışlı bir yöntem olduklarına inanıyor.

Ancak online tanışma sektöründe karşılaşılan çeşitli sorunların uzun yıllardır çözülemeyişi bizlere, mevcut teknolojinin bu sektörde kaliteli hizmet verebilmek için yeterli olmadığını ispat ediyor. Hicky platformu ise yeni nesil blockchain teknolojisinin sunduğu benzersiz olanaklardan faydalanarak müşterilerinin karşılaştığı bu sorunlara bir çözüm yolu bulmayı ve böylece onlara şimdiye dek alamadıklar kaliteli hizmetleri sunmayı hedefliyor. Sektörde karşılaşılan sorunların belki de en önemlisi olan “sahte profil” meselesine ve Hicky platformunun bu soruna yönelik önerdiği çözümlere birlikte göz atalım.

Sahte profiller

Online tanışma platformlarının deneyimli kullanıcıları, kullandıkları platformlarda “sahte profiller” ile karşılaşmaya alışmış olabilirler. Çünkü geleneksel platformlarda bu tür profillere sıkça rastlamak mümkün ve bu durum sektörde bir sorun teşkil ediyor. Çeşitli amaçlar doğrultusunda oluşturulan sahte profiller, her hâlükarda kullanıcılara zarar veriyor.

Kötü amaçlı kişi veya kişilerce online tanışma platformları üzerinde oluşturulan ve sahte kimlik bilgilerine dayanan hesaplar aracılığıyla birçok dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştiriliyor. Sahte profil üzerinden bir ilişki kurdukları kurbanlardan para talep eden bu insanlar, çoğunlukla kullanıcıları mağdur edebiliyorlar. Üstelik bu sahte profiller aracılığıyla gerçekleştirilen dolandırıcılık faaliyetleri bunlarla sınırlı değil. Dolandırıcılar, kullanıcılara kötü amaçlı yazılım yollayarak da istenmeyen sonuçlara neden olabiliyorlar. Öte yandan yalnızca eğlenmek, dalga geçmek ya da intikam almak için bile sahte profillerin kullanıldığını söylemek mümkün.

Hicky platformu, sahip olduğu özellikler sayesinde bütün bu sorunların üstesinden geliyor. Öncelikle kullanıcılara sunulan “yüz tanıma aracı” sayesinde telefonu kullanan kişi ile hesap sahibinin aynı olduğundan emin olma imkanı sağlanıyor. Böylece dolandırıcılık faaliyetlerine yönelik oluşturulan sahte profillere büyük bir darbe vurulmuş oluyor.

Hicky platformu tarafından getirilen bir diğer özellik ise “ses doğrulama süreci” adıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcılar bu süreç kapsamında oluşturulan çeşitli sorulara sesli bir şekilde yanıt vererek kimliklerini doğrulayabiliyorlar. Buna göre sisteme girmeye çalışan botların da önüne geçiliyor ve dolandırıcılık faaliyetleri engellenmiş oluyor.

Token satışı

Blockchain teknolojisine dayandırılmış adil ve güvenli bir platform aracılığıyla kullanıcılarına kaliteli deneyimler sağlamayı hedefleyen ve topluluğun görüşlerini platforma yansıtarak demokratik etkileşimleri sistemine dahil eden Hicky platformu, 14 Şubat 2018 tarihinde HKY tokenlerini kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor.

Platform dahilinde kullanılacak HKY tokenlerden 7500 adedi bir ETH’ye karşılık geliyor. Token satışına BTC, ETH ve LTC para birimleriyle katılabilmek mümkün. Öte yandan token satışının üst limiti 36.000 ETH, alt limiti ise 3000 ETH olarak belirlendi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.
Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER