reklamı kapat

Merkezsiz Kripto Borsası DEEX ICO’su Start Aldı

11 Ocak 2018
 • Coin TürkCoin Türk
BitShares 2.0 platformu temelli merkezsiz bir finansal ekosistem olarak tanımlayabileceğimiz DEEX token satışı 10 Ocak’ta başladı. DEEX, merkezli borsalarda rastlanan sorunlara çözüm getiriyor ve bu borsaların sunmadığı türden bir işlevsellikle yatırımcının karşısına çıkıyor. Platformun 2017 sonunda biten ön satışında kapsamında, yalnızca 1 aylık bir süre diliminde 3410 ETH yatırım toplandı.

Platforma üye kullanıcılar, kendi ülkelerinin parasını kullanarak kripto paralarla al-sat işlemi yapabilir. DEEX başlangıçta BTC, ETH ve diğer bazı altcoin’ler olmak üzere 10’dan fazla kripto parayla işlem yapma fırsatı sunuyor.

Merkezi borsalar şu ana kadar hep en çok tercih edilen işlem platformları oldu çünkü yatırımcılara erişim ve kullanım kolaylığı, margin işlemler, stop-loss ve lending gibi dikkat çeken özellikler vadetti. Ancak bu borsaların zamanla kullanıcıları güvenlik tehditleri, haksız rekabet, yaptırım tehlikesi, politik etmenler gibi birçok riske maruz bıraktığı ortaya çıktı. Şu ana kadar bu borsalardan çalınan müşteri fonları 500 milyon dolara yaklaştı. Dünyanın ilk merkezsiz borsası olarak yola çıkan DEEX altyapısında BitShares 2.0 Graphene blockchain’i kullanılıyor. Oldukça hızlı ve güvenilir bir platform olarak bilinen bu blockchain’in tarihinde bir kere bile hack vakası yaşanmadı.

Platform kullanıcıları descrow.org’un sunduğu merkezsiz escrow araç takımını kullanarak kendi ICO’sunu yürütebilecek. Kripto para debit kartları da kullanıcıların hizmetine sunulacak. Öte yandan platform üzerinde mevcut API kullanılarak üçüncü parti uygulamaları entegre edilebilecek.

Token’lerin % 75’i ICO katılımcılarına, % 15’i geliştirme ekibine, % 7’si danışmanlara, % 3’ü de ödül programları ve PR çalışmalarına ayrılacak.

Platforma ve başlayan ICO’suna dair daha fazla bilgiye resmi siteden erişebilirsiniz.

Website – Facebook – Telegram – Telegram 2 – Instagram – Twitter – Steemit – Blog

İletişim: Peter Grubber

E-mail: pr@deex.exchange

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER

 • Savas
  1 sene önce

  Ben bu deex sitesine devamlı uğraşıyom üye olamadım şifre gelmiyo bitürlü bana yardımcı olabilirmisiniz

  24
  • Bilal
   1 sene önce

   Sorununuzu halledebildiniz mi Savaş Bey.

   25