X

Mercuriex Kripto Para Borsası Yeni Hizmet Token’ı SURF’ü Piyasaya Sürüyor!

19:32
20 Mart 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Orijinal olarak 2017 yılında geliştirilen MercuriEx Kripto Para Borsası 2019 yılının Aralık ayında başka bir firma tarafından satın alındı. Borsanın Londra merkezli SurfTheWeb Ltd., isimli yeni sahipleri platformu satın aldıktan sonra Whitepaper ve Yol Haritalarında da belirtildiği gibi hizmetleri küresel bir kullanıcı tabanına yaymak için adımlar atmaya başladı.

Borsa genişleme planları dahilinde SurfExUtilityToken (SURF) isimli bir Borsa Hizmet Token’ı (E.U.T) geliştirdi ve SURF token’inin ilk borsa arzına ev sahipliği yapması için LATOKEN ile anlaştı. IEO ilk olarak 23 Mart 2020 tarihinde resmi olarak açılacak. LATOKEN dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi ve şirket IEO’ları ile token satışları için en başarılı piyasaya sürme platformlarının da başında geliyor.

Yukarıda da belirtildiği üzere Surf Token IEO’su halka resmi olarak 23 Mart Pazartesi günü arz edilecek. SurfTheWeb Ltd., özel teklif olarak LATOKEN ile IEO’nun ilk haftasında SURF satın alan kullanıcılara %50 oranında devasa bir indirim yapılması konusunda anlaşmaya vardı. IEO’nun 24 Nisan 2020 tarihinde bitmesi (veya bütün SURF token’leri satışın bitiş tarihinden önce tükendiğinde) bitmesi planlanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

LATOKEN’ın SURF IEO’su hakkındaki sayfasından da okunabileceği üzere yapılacak satıştan toplanan bütün fonlar direkt olarak borsanın işlemlerini ve hizmetlerini genişletmek için kullanılacak. Bu hizmet genişletmelerine küresel çapta yeni borsa çalışanlarını eğitmek, küresel lisanslar elde etmek, borsanın altyapısını geliştirip büyütmek, piyasa likidite desteği sunmak ve dahası yer alıyor.

SurfExUtilityToken Whitepaper’ına göre, SURF direkt olarak borsanın bütün katmanlarına entegre edilecek ve borsa kullanıcıların alım satım ücretlerini SURF ile ödemelerini sağlayacak. Kullanıcılar buna ek olarak referans linkleri ve platforma kattıkları üyeler ve borsa sahipleri tarafından gelecekte düzenlenecek olan bedava token dağıtma etkinlikleri ile yarışmalarla da SURF kazanabilecekler.

SurfTheWeb Ltd., buna ek olarak borsada hizmet ödemeleri için de SURF kabul edileceğini açıkladı. Söz konusu hizmetlere yeni coin’lerin listelenmesi veya borsada başka kripto para şirketleri ile kripto para geliştiricilerinin IEO’larının düzenlenmesi de dahil. Bu da SURF için ciddi bir kullanım alanı yaratılacağı anlamına geliyor.

Borsa Hizmet Token’leri aslında yeni bir fikir değil. Geçtiğimiz birkaç yıllık süre içerisinde de birçok kripto para borsalarının kendi borsa token’lerini ürettiklerine şahitlik etmiştik. Bu hizmet token’lerinden bazıları parasal getiri konusunda inanılmaz başarılar elde etti ve fiyatları piyasaya çıkış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi arasında %40.000 arttı. Bununla beraber bu token’ler borsaların kendileri için ise parasal getiriden çok daha fazlasını temsil ediyor. Söz konusu token’ler borsa kullanıcıları arasında direkt olarak sadakati ve bağlılığı arttırmak için kullanabiliyor. Kullanıcılar bu token’ler sayesinde diğer borsalardakine kıyasla ilgili borsada daha fazla avantaja sahip oluyorlar ve indirimli alım satım ücretlerinden faydalanıyorlar. Bu da kullanıcıların token’ine sahip oldukları borsada kalmalarını sağlıyor.

Mercuriex Exchange’in işlem ücretlerini SURF ile ödemek isteyen kullanıcıları alım satım komisyonları ve piyasa emirleri üzerinden muazzam indirimler kazanacaklar. Kullanıcıların alım satım ve piyasa emri işlemlerinin ücretleri %50 indirimli olacak ve buna ek olarak eğer kullanıcı borsa hesabında belirli miktarda SURF token’i bulunduruyorsa limit emirleri (limit emirleri emir defterine alış veya satış olarak girilen emirlerdir) için olan alım satım ücretleri %0 olarak hesaplanacak.

SURF Whitepaper’ında da belirtildiği üzere SURF token’lerinin toplam dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır:

Maksimum Arz: 250.000.000 (100%)

Borsa Rezervi: 100.000.000 (40%)

Halka Yönelik Dağıtım: 75.000.000 (30%)

Borsa Çalışanlarının Maaşları: 25.000.000 (10%)

IEO Satışları: 50.000.000 (20%)

Borsa rezervi olarak belirtilen miktar aslında acil durum fonu olarak ifade edilebilir. SurfTheWeb Ltd., konu hakkında yaptığı açıklamada bu rezerve acil durum olmadığı müddetçe erişmeyeceklerini belirtti. 2020 yılının Aralık ayında firma tarafından her ay toplamda 100 milyon rezerv token’i yok edilene kadar 10 milyon SURF yakılmaya başlanacak ve bu toplam arzı 150.000.000 SURF token’ine düşürecek.

Halka dağıtılacak olan 75 milyon token’in borsa kullanıcılarına tamamen dağıtımı 3-4 yıl alacak. Dağıtım kayıt olma bonusları, referans link komisyonları, yarışmalar veya bedava dağıtımlar ile gerçekleştirilecek.

Borsa çalışanlarının maaşlarını içeren 25 milyon token’lik fon, borsanın kendi giderlerini karşılayabilecek duruma geldiği fark edilene kadar çalışanların maaşları için kullanılacak. O tarihten itibaren ise fon bonuslar ve teşvikler için kullanılacak.

IEO satışı için olan 50 milyon token’in 5 milyon adeti ön satıştan, 45 milyonu ise 23 Mart 2020 tarihinde LATOKEN üzerinde başlayacak halka açık IEO satışı ile yapılacak.

LATOKEN’in IEO sayfasında da belirtildiği üzere, Mercuriex borsası sıfırdan kurulan bir platform ve bu da platformun büyüme ve gelişme için çok fazla potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu hazır kurulan veya başka bir borsa yerine geçen bir platform değil. Borsa yüksek hacimli ve yüksek frekanslı alım satım hizmetlerini destekleyip, oldukça basitleştirilmiş ve gelişmiş kullanıcı arayüzüne sahip.

LATOKEN’de yapılacak SURF token IEO’suna buradan kayıt olun.

Buna ek olarak resmi borsa Telegram kanalına katılarak veya Surfex’in internet sitesini ziyaret ederek de en son haberleri öğrenebilirsiniz. Sitede Haberler ve Güncellemeler sekmesi bulunuyor ve buna ek olarak şu an ve 2020 Mart ayı sonuna kadar  %0 (yüzde 0) alım satım ücreti fırsatından yararlanabileceğiniz Mercuriex Exchange‘e kayıt olabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar