X

Mercatox: Yepyeni Bir Finansal Pazar

01:24
20 Kasım 2016

Mercatox dijital para dünyasında smart kontratlara dayalı otomatikleştirilmiş alım-satım, ödeme servisi, ve eşten eşe paylaşım gibi bir çok özellik sunan bir platform. Şirket’in ifadesine göre girişim, sadece farklı özelliklere sahip bir platform olmanın ötesinde, dijital dünyada yeni bir finansal pazar yaratmayı hedefliyor.

14721585_657662697726450_8003375009637603201_nSon zamanlarda elektronik para sistemlerinin farklı tip ve çeşitlerini çokça görüyoruz. Bu çerçevede Mercatox’un planı onları tek bir platformda birleştirmek.

MERCATOX hali hazırda kripto para takas ve e-paralara erişimi, hem başlangıç seviyesindeki kullanıcılar hem de deneyimli kullanıcılar için modern ve avantajlı bir hale getiriyor.

Mercatox, yatırımcıların margin fonlarda işlem yaparak veya diğer kullanıcılara kredi vererek ve yatırım yaparak kazanç sağlamasını amaçlıyor. Ayrıca yatırımcılara normal şartlarda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım-satım platformu sunuluyor. Ek olarak, kişisel ve ticari kullanımlar için geniş aralıkta ödeme seçenekleri bulunuyor.

Eşten eşe takaslarda tüm işlemler, merkezi cüzdanlar baypas edilerek Ethereum Smart kontratlar ve Mercatox hizmetleriyle yapılmaktadır.

Mercatox ekibi son 7 aydır platform üzerine çalıştıklarını ve ilk aşamanın beta versiyon olarak tamamlandığını ifade ediyor. Beta testinin yaklaşık 2 ay süreceği ve bu periyot sürecinde ise proje gelişimi için ikinci evrenin ilk bölümünün uygulanılacağı belirtiliyor. Beta süreci hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

MERCATOX ICO

Proje için kitle fonlama daha bilinen adıyla ICO, 20 Kasım 2016 tarihinde başlayacak. Toplanacak olan fonlar platformun gelişimi ve pazarlama stratejileri için kullanılacak. Bu ICO round’u boyunca platform hisselerinin %5’i yatırımcılara dağıtılacak ve ICO 20 Aralık’a kadar 30 gün boyunca devam edecek.

İlk ICO katılımcılarının alacakları bonuslar ise şu şekilde: 

– İlk 3 gün: 10% bonus

– 23.11.2016 ile 30.11.2016 arası: %5 bonus

– 01.12.2016 ile 08.12.2016 arası – 1% bonus

Kitle fonlama kampanyasının sona ermesiyle birlikte, MERCA adlı token’lar üretilecek ve ilk katılım bonuslarıyla birlikte yatırımcılara dağıtılacaktır. Aralık ayının sonunda platformun piyasaya sürülmesinden sonra ise MERCA adlı token’lar kripto para borsalarında işlem görmeye başlayacaklar.

Projeyle birlikte, MERCA sahipleri şirket karlarından paylarını satın aldıkları hisseleri doğrultusunda alabilecekler. Sistemin başlangıcından sonra aktif olarak reklam ve pazarlama kampanyaları başlayacak ve sistemin gelişimine katkıda bulunacaktır.

Mercatox sosyal medya hesapları: TwitterFacebookBitcointalk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER