X

Marvel Gezegeni İle Metaverse Yaklaşımı Birleşiyor: Meta Asgard

14:28
3 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Meta Asgard’ın yaptığı açıklamalara göre “Asgard” piramidin tepesinde bulunuyor ve Asgard’da yaşayan insanlar ruhaniler, doğuştan ilahi süper güçlerle dünyaya geliyorlar ve bu da onları diğer gezegenlerdeki tüm yaşamlar üzerinde nihai olarak baskın ve üstün kılıyor.

Öte yandan video oyunu endüstrisinde tanık olunan kayda değer bir gelişmenin, teknik ve grafiksel sınırlamaların aşılması ve bunu başarmanın metaverse yaklaşımını tercih etmekten, yani internette ayrı bir varlığı olan kurgusal bir dünyanın yaratılmasından daha iyi bir yol olduğu düşünülüyor.

Metaverse yaklaşımı, dijital oyun ortamları aracılığıyla Marvel evreninin online olarak yeniden hayat geçirilmesinde de güçlü bir şekilde yardımcı oldu. Bu yaklaşımın geliştiricileri, bunun yalnızca iş verimliliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda etkileşimli bir ortam oluşturmanın modern ve gelişmiş bir yolu olduğunu kanıtlayan bir teknoloji olduğunu savunuyorlar. Çağdaş Metaverse pazarı, sanal ve/veya artırılmış gerçeklik cihazlarında yaygın olarak görülen teknolojik sınırlamaları ele almak için tasarlandı. Öte yandan dijital para birimlerini kullanırken öncelikle maddi olmayan ve fiziksel alanların entegrasyonuna odaklanan, tüm alanda metaverse yaklaşımının tekrarlanan kopyaları var.

Meta-Asgard Nedir?

Metaverse teknolojilerinin çeşitli bileşenleri çağdaş internet pazarında halihazırda geliştirilmiş olsa da Meta Asgard mümkün olduğunca çok Marvel fanatiğini farklı bir şekilde projeye çekmek için inşa edildi. Burada Asgard’da ikamet ederken Thor, doctor strange, hulk, Odin, Loki veya Hela arasından istediğiniz herhangi bir Marvel karakterini seçebilirsiniz.

Meta-Asgard, film boyunca en sevdiğiniz kahramanın yaşadığı tüm deneyimleri yeniden yaşayabilmeniz ve deneyimleyebilmeniz için metaverse yaklaşımını Marvel dünyasına entegre etmeyi amaçlıyor. Bu yaklaşım için seçilen gezegenler, Marvel çoklu evrenini kopyalar. Ayrıca Meta-Asgard, Binance Smart Chain üzerinde topluluk merkezli bir ekosisteme sahip merkezi olmayan bir GAMEFY token’ı kullanır.

Binance Akıllı Zincir, temel olarak dijital para birimi aracılığıyla varlıklarla online olarak işlem yapmak için kullanılır. Asgard the Meta’da, kullanıcıların Sanal Gerçekliği kullanarak Asgard oyununa girmek için NFT karakterlerini satın almaları gerekecek.

Platforma göre çevrimiçi oyunları daha rekabetçi ve ilgi çekici hale getirmek için çok oyunculu varlıkları içeren metaverse yaklaşımı, oyun dünyasının geleceğidir. Ayrıca son ve gelişmiş uygulamalar tüm dünyaya açılıyor ve kökleri kripto para dünyasına dayanıyor.

Marvel Evreni her zaman zenginleştirici deneyimi öncelik olarak belirledi ve Meta-Asgard tam da bunu yapıyor. The Meta Asgard’da, MCU fandomunun bir uzantısını başarılı bir şekilde yeniden üretiyor ve kullanıcıları, en sevdikleri karakterlerin yerini alacakları heyecan verici bir deneyime çekiyor.

Token Ekonomisi

Sembol: MESGARD

Decimal: 8 Blockchain-Binance Akıllı Zincir

Token Standardı: BEP 20

Token Dağıtımı: Ön satışlarda yüzde 45, likidite yüzde 45 ve airdrop yüzde 10

PancakeSwap’ta MESGARD Nasıl Alınır?

 • Adım 1: Metamask’ı İndirin
 • Adım 2: Binance akıllı zinciri Metamask’ta kurun
 • Adım 3: BNB’yi Metamask cüzdanınıza aktarın Adım
 • Adım 4: BNB’yi MESGARD ile değiştirin
 • Adım 5: MESGARD’ı Metamask’ta görüntüleyin

2022’de ise yol haritasında şu adımların izleneceği ifade ediliyor:

 • Gamepad Sürümü
 • Meta Asgord oyunun geliştirilmesi
 • Ortaklıklar kurulması
 • Büyük Pazarlama Uygulaması
 • Daha Fazla CEX Listelenmesi
 • Oyunun test aşamasının piyasaya sürülmesi
 • Ürün Dağıtımı
 • Resmi Oyunun piyasaya sürülmesi yani “Meta Asgard Etkinliği” düzenlenmesi

WebsitesiTwitterInstagramRedditGithubYouTube

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar