reklamı kapat

Mark.Space Platformu Sanal Gerçekliğe Yenilik Getiriyor

10 Şubat 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Sanal gerçeklik (VR) ve e-ticaret teknolojilerinin yakın gelecekte bir hayli büyüyeceği öngörülüyor ve geçtiğimiz günlerde başlatılan MARK.SPACE projesi ile bu öngörüler gerçeğe dönüşüyor. Blockchain temelli bir üç boyutlu sanal gerçeklik platformu olan MARK.SPACE, ulaşılması zor ve pahalı VR ekipmanlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak online satıcılara yeni olanaklar sağlıyor.

VR teknolojisinin hızla devam eden ilerlemesinin küresel e-ticaret sektörünü yerinden oynatabilecek bir potansiyele sahip olduğu düşünülüyor. Bu teknoloji hem online satıcılar hem de dünyanın en popüler moda markaları tarafından giderek benimsense de, VR ile e-ticareti bünyesinde barındıran ve endüstriyel olarak uygulanabilir niteliklerde olan bir ürünün oluşturulması süreci halen gelişiminin ilk aşamalarında. Ancak geçtiğimiz günlerde başlatılan ve blockchain temelli üç boyutlu bir VR açık kaynaklı platformu olan MARK.SPACE, bu sürecin gerçekleşmesi için yeni umutlar meydana getiriyor.

E-ticaret sektörü; satışları artırmak, yerel müşteri tabanını genişletmek, müşteri memnuniyetini geliştirmek, daha cazip reklam olanakları edinmek ve psiko-duygusal unsurları alışveriş sürecine dahil etmek gibi amaçlar doğrultusunda VR teknolojisinin sunduğu benzersiz kabiliyetlerden faydalanabilir.

Oldukça sıra dışı bir teknoloji olan VR teknolojisinin yaygın hale gelmesi, bir hayli pahalıya mal olabilen özel ekipmanlar gerektirmesi nedeniyle kısmen yavaşladı. MARK.SPACE; PC’lerden, laptoplardan, tabletlerden ya da akıllı telefonlardan herhangi bir web tarayıcısıyla ulaşılabilecek ve bütün tiplerdeki VR/3D projelerinin çalıştırılmasına yardımcı olacak bir araç sağlayarak bu sınırlandırmaların üstesinden gelmek için tasarlandı. Başka bir deyişle bu teknolojinin sunduğu olanaklardan faydalanmak için herhangi bir VR başlığına ihtiyaç duyulmaması kullanıcıların dikkatlerini çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru düzenlenen ön satış etkinliği boyunca 5 milyon dolar fon toplamayı başaran MARK.SPACE, geçtiğimiz aylar boyunca manşetlerden düşmedi. Token satışı halen devam eden platformun tam versiyonu 2018 yılının sonlarına doğru başlatılacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.
Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.