Mana Coin Hedef Fiyat! Decentraland (MANA) Coin Yorumları!

Decentraland (MANA) fiyatı düşüyor ancak yatırımcıların projeye ilgisi devam ediyor.
23:10
19 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Metaverse, kulağa tam bir çılgınlık gibi geliyor. Tıpkı internetin ilk günlerindekine benzer bir çılgınlıktan bahsediyoruz. Zamanda geri gidebilsek ve 1996 yılında İstanbul’un sokaklarını gezip insanlara bugün ki interneti anlatsak %99’u bizimle alay edecektir. Çünkü henüz başarılamamış harikalar insanların zihinlerinde “imkansız” hedefler olarak tanımlanıyor.

Decentraland (MANA)

İnternetin ilk günleri ve bazı ileri görüşlü yatırımcılar çılgınlar gibi domain (alan adı) satın alıyor. Yıllar sonra bu ileri görüşlülüğe sahip binlerce insan multi milyonerler olarak karşımıza çıktı. Bugün benzer bir şeyi bize metaverse yaşatıyor. Birçok kurumsal şirket burada sanal arazilerini aldı ve müşterilerine önümüzdeki yıllarda hizmet verecekleri sanal işletmelerini hazırlama planlarını yapıyor.

Hatta domain çılgınlığının olduğu günlerde önüne gelen her alan (niche elbette) insanlar bugün de yaşıyor. Aşağıdaki görselde Decentraland‘de bilindik markaların adına alınan arazileri görüyorsunuz.

Bundan 20 yıl sonra bu araziler milyon dolarlara satılır mı? Bu kesin bir cevap veremeyiz. Tıpkı 20 yıl önce alınan domainlerin bugün milyon dolarlar etmesi gibi bir durum yaşanacak mı? Bunun da garantisi yok. Çünkü metaverse projelerinin ihtiyacı olan tek şey daha fazla insan tarafından “kabul” görmek. Yani 1 milyar insan Decentraland (MANA)’ın metaverse’ünde kalıcı olursa elbette bu durum yaşanabilir. Ancak birkaç yıl sonra proje kaderine terk edilir ve atıl hale gelirse (mümkündür) alınan sanal arazilerin de hiçbir değeri olmayacak.

Decentraland (MANA) Coin Yorumları!

Ben teknolojisiyle, gelecek hedefleriyle ilgilenmiyorum kısa vadeli yatırım yaptım ve fiyat hedefi istiyorum diyenleri buraya alalım. Dört saatlik grafikte RSI nötr bölgenin altına sarkıyor. Yazı hazırlandığı sırada MANA 3,27 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Özellikle 3,64 bölgesi kaybedildiği için 3,13 dolara kadar bir kapı açılmış oldu.

Eğer 3,13 dolar desteği de kaybedilirse 2,65 dolara kadar gevşeme görülebilir. Kısa vadede 3.28 desteğinin altına sarkan fiyat için en yakın destek 3,06 dolarda ve dip destek olarak 2,58 dolara iğne atılabilir. Fiyatın yönünü yukarı kırması halinde 3,71 direnci ilk hedef olacaktır. İkinci direnç ise 4.16 dolarda ve nihai hedef 4,97 olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar