reklamı kapat
  • BTC  :  37.545,12 ₺
  • ETH  :  1.174,57 ₺
  • BCH  :  2.547,75 ₺
  • XRP  :  2,56 ₺
  • NGC  :  1,34 ₺
  • BTC 37.545,12
  • ETH 1.174,57
  • BCH 2.547,75

Madencilik platformu 2Miners Çok Sayıda Yeni Kriptoyu Destekliyor

9 Ocak 2018
  • Coin TürkCoin Türk
Madencilik platformu 2Miners.com, profesyoneller için geliştirilmiş bir platform olarak öne çıkıyor. 2Minners şu Dagger Hashimoto ve Equihash Coin’lerini destekliyor: Bitcoin Gold, Dubaicoin, Ethereum, Ethereum Classic, Ellaism, Expanse, Metaverse, Musicoin, Pirl, Whalecoin, Zcash, Zclassic ve Zencash.

Madencilik havuzu sunucu uygulaması olarak niteleyebileceğimiz platform açık kaynaklı ücretsiz bir yazılım kullanılarak değil, en ince detayına kadar düşünülerek en baştan yaratıldı. Bu sebeple platformun donanım izleme botu, yeni blok bildirim botu, Nicehash stratum’uyla tam uyumlu olarak çalışan, Nicehash’e özel geliştirilmiş port, detaylı madenci istatistikleri gibi pek çok benzersiz özelliği bulunuyor.

2Miners sunucuları Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan bir veri merkezine yerleştirilmiş durumda. Sunucular DDOS ataklarına karşı koruma sağlıyor ve neredeyse hiç durmadan, kesintisiz olarak çalışıyor. Platformda 2 tür madencilik havuzu bulunuyor: PPLNS ve SOLO madencilik havuzları.

PPLNS madencilik havuzlarının piyasadaki en adil ödül sistemine sahip olduğunu ve tüm dünyadan madenciler tarafından oldukça sevildiğini söylemek mümkün. PPLNS havuzunda işlem ücretinin % 1 olduğu belirtiliyor. SOLO madencilik havuzları ise daha çok büyük madencilere hitap ediyor. Büyük madencilere ve şansını denemek isteyenlere özgürlük alanı vadeden SOLO havuzlarında havuz ücreti PPLNS’ye göre biraz daha yüksek: % 1.5 Ancak SOLO’nun sunduğu avantaj, blok ödülünün tamamının bloğu bulan madenciye gitmesi.

Bu iki havuz türünü bir başka ifadeyle şu şekilde açıklayabiliriz: Kolektif bir havuz olarak nitelenen PPLNS’de madenciler bir bloğu bulmak için birlikte çalışıyor. Blok bulunduğunda blok ödülü madencilerin hashrate’ine göre orantısal olarak dağıtılıyor. SOLO madencilik havuzunda ise her madenci yalnız başına çalışıyor. Bloğu bulan madenci blok ödülünü paylaşmak yerine yalnızca kendi alıyor.

Peki platform nasıl çalışıyor? Biraz da bundan bahsedelim..

Platforma madenci olarak katılmak isteyenlerin ilk olarak mevcut kripto paralardan hangisinde madencilik yapmak istediğini seçmesi gerekiyor. Daha sonra o madencilik sayfasında tarif edilen adımları uygulamak gerekiyor. Bu adımlar şu şekilde:

Cüzdan oluşturma. Kullanıcıların MyEtherWallet gibi online cüzdan sağlayıcılarını veya kripto para borsalarını kullanarak bir cüzdan oluşturması gerekiyor. Bunun yanı sıra söz konusu kripto paranın blockchain’inin tamamının indirilmesi gerekiyor.

Madencilik yazılımı indirme. Proje ekibi AMD ve Nvidia GPU’ları için en iyi cihaz madenci olarak niteledikleri Claymore Dual Ethereum GPU Miner’ı tavsiye ediyor. İndirme işleminde sonra eth-pool.bat dosyasının çalıştırılması gerekiyor.

Bat dosyasını editleme. İlk adımda oluşturulan adreste belirli değişikliklerin yapılması gerekiyor.

Sonrasında kullanıcıların teknik gerekliliklerini yerine getirmesi gerekiyor.

2Miners’ın CEO’luğunu Mikhail Korolev yapıyor. Korolev’in künyesi şu şekilde:

Baba, eş ve drone yarışçısı. IT sektöründe 10 yılın üzerinde tecrübeye sahip. Yeni teknoloji trendlerini keşfetmeyi seviyor ve her zaman en umut vadeden projelerde çalışmaya gayret ediyor. Dünyada kripto para bilinci hususunda henüz yolun başında olunduğunu düşünüyor ve platformda yakın zamanda büyük geliştirmeler yapacaklarını kaydediyor.

Korolev’e dair daha fazla bilgiye Facebook ve Linkedin profilinden ulaşabilirsiniz.

Platforma sürekli geliştirme yapılıyor. Proje ekibi her hafta eklenen yeni özellikleri ve kazılacak madenleri kullanıcılarına tanıtıyor. Platformun sahip olduğu tüm benzersiz özellikler kullanıcıların kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. 2Miners, Nicehash’in “sorunsuz bir şekilde çalışan hizmet” olarak gösterdiği 8 havuzdan biri olarak dikkat çekiyor.

Platformun Slack ve Telegram kanallarından proje ekibiyle iletişime geçebilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

2Miners – SlackTelegram – Twitter – Facebook

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER
loading...