reklamı kapat

Madencilik Devi Bitmain’den 1,2 Milyar Dolarlık Hamle!

Bitmain 600.000 dolarlık yeni madencilik yongası siparişi verdi.
12:00
24 Ağustos 2019

Yeni ortaya çıkan bir habere göre Kripto para madencilik devi Bitmain Technologies 600.000 adet madencilik yongası satın almak için yeni bir sipariş girdi. Çin merkezli bir haber kaynağının yonga üreticisi Taiwan Semiconductor Manufacturing Company bünyesinde tedarik zinciri bölümünde çalışan bir kişiyi kaynak göstererek aktardığı bilgilere göre, Bitmain siparişleri resmen geçti ve bunlar gelir gelmez kendi madencilik donanımlarını üretmeye başlayacak.

Bitmain’in Hash Rate’i Rekor Kırabilir

Yongaların bir kısmının içerisinde en son 7nm’lik modeller yer alıyor ki bunların saniyede 50 Tera hash’a ulaştığı bilinmekte. Hash rate hesaplaması yapıldığında Bitmain’in toplam hash rate’i bundan altı ay sonra yüzde 50 civarında artış yaşayabilir. Yeni madencilik yongalarının şirkete üretim bittikten sonra 1.2 milyar dolar seviyelerinde kazanç getirmesi bekleniyor. Bu da zaten oldukça değerli olan madencilik firmasının değerlemesini 12 milyar dolara kadar çıkartabilir.

Bitmain bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde ilk halka arz (IPO) yoluyla ABD içerisinde halka açılmayı planladığı haberleri ile de gündeme gelmişti. Bitmain’in buradaki hedefi ise bundan önce başarısız olduğu Hong Kong IPO’su gibi oldukça yüksek değil, onun yerine sadece 300 veya 500 milyon dolar seviyelerinde. IPO’nun ise içerideki kişilerin aktardığı bilgilere göre ”bu yılın ikinci yarısında” yapılması planlanıyor.

Bitmain 2018 yılının Kasım ayında gerçekleşen Bitcoin Cash (BCH) hard fork’u ile ilgili olaylar yüzünden büyük bir yönetimsel değişiklik yaşamıştı. Şirketin yeni CEO’su ve yönetim ekibi hakkında detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun