Loopring Nedir?

Loopring platformunda herkes “merkezsiz borsa” olarak işlem yapabiliyor...
14:55
24 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Loopring merkezsiz bir kripto para protokolü. Platformda kripto paraların kontrolü tamamen kullanıcılarda. Loopring’le merkezi borsalara para yatırma gibi zahmetli ve riskli bir işlem tarih oluyor.

Açık kaynaklı Loopring (LRC) platformuna herkes “merkezsiz borsa” (DEX) olarak katkıda bulunabilir. DEX ağına likidite paylaşmak için katılabilir; hatta kendi DEX ağınızı kurup yönetebilirsiniz.

Loopring Nasıl Çalışır?

Risksiz ve düşük masraflı Loopring sisteminde relayer’lar kullanıcıların varlıklarını tutmaz. Platformda minimum parayla emir eşleşmesi yakayabilirsiniz. Dolayısıyla küçük bir yatırımla başlayıp kazancınızı artırabilirsiniz.

Loopring’de mevcut kripto paralarla relayer kurun ve kendi emirlerinizi girerek likiditeyi artırın. Bunun sonucunda piyasa yapıcı olarak daha fazla para kazanın. Bağlanma sorununuz mu var? Endişelenmeyin. İstediğiniz zaman bu işleme son verebilirsiniz ve sizin veya kullanıcılarınızın varlıkları bundan hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez.

Platformda verilen emirler kullanıcıların özel anahtarıyla imzalanır, ancak emirler söz konusu parayı tutmaz. Daha sonra emirler bir veya daha fazla relayer’a gönderilir veya likidite paylaşım ağında paylaşılır, böylece sipariş defterleri oluşur. Loopring protokolünün akıllı sözleşmeleri token’ların atomik transferinin risksiz bir şekilde yapılmasını sağlar.

Loopring, cüzdanlardan verilen tüm emirlerin işlem ücretlerinin %20’sini ödül olarak gerçek zamanlı bir şekilde cüzdanlara dağıtır. Relayer kurmanız durumunda düşük riskli ve protokol tarafından garantiye alınmış bir şekilde bu pay %80’e kadar çıkar. Yani işlem ücretlerinin büyük bir kısmı size kalır. Eğer piyasa yapıcı olarak işlemler yaparsanız, tüm marjini ve LRC işlem ücretlerini kazanırsınız. Bu da daha fazla para anlamına gelir.

Loopring (LRC) Nereden Alınır?

Binance borsasından Loopring (LRC) alabilirsiniz. LRC kripto paralar listesinin 95. sırasında yer alıyor. Yaklaşık 1,37 milyar LRC token’ının 942 milyon kadarı şu anda dolaşımda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar