X


“Litecoin’lerimi Satmasaydım Berbat Bir Halde Olurdum”

Litecoin Summit’te Litecoin kurucusu Charlie Lee bir konuşma yaptı.
08:00
16 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin Summit’te Charlie Lee mikrofonu eline aldı. Lee konuşmasına zirveyi düzenleme amaçlarının ilk yatırımcıların gözünü korkutan FUD’ı (korku, belirsizlik, şüphe) dağıtmak olduğunu belirterek başladı.

Lee’nin tüm Litecoin’lerini aylar önce sattığı biliniyor. Bu kararının arkasında duran Lee “satmasaydım berbat bir halde olurdum.” yorumunu yaptı. Kararına gerekçe olarak ise o zamanlar LTC’nin iyi gitmesini gösterdi ve satışlardan elde ettiği gelirle Litecoin’in gelişimine odaklanabildiğini belirtti.

Yaptığım şey için Tanrıya şükürler olsun. Bir başka ihtimalde hayatımı idame ettirmek için başka bir iş arıyor olurdum.

Lee yatırımcılara HODL yapma ve piyasa düştüğünde satış yapmama nasihatinde bulundu. Böyle bir senaryoda insanların piyasa modellerini belirleyip ileride daha iyi yatırımlar yapabileceğini belirtti. Lee Litecoin’deki esas amacının adil politikalar uygulayarak Litecoin’i diğer coin’lerden daha iyi bir konuma getirmek ve global bir para birimi yapmak olduğunu ekledi.

Aslında Litecoin kucağıma düşüverdi. Sıkı bir lider olduğumu söyleyemem, tek vizyonum piyasada uzun vadeli bir etki bırakan bir şey yapmak ve bunu yaparken keyif almaktı.

Litecoin kurucusu konuşmasının devamında merkezsiz platformlar ve sosyal medya hakkında konuştu. Kripto para evreninin hızlı bir şekilde büyümesiyle çok sayıda insanın kendisine gelip Litecoin için işbirliği yapma teklifinde bulunduğunu açıklayan Lee:

İnsanlara sadece – her ne şekilde olursa olsun – sunabilecekleri en iyi katkıyı sunmalarını, söylüyorum. Litecoin’i global bir para birimi yapmak istiyorlarsa varsa bana uyar.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar