Litecoin’den VISA Kartı Paylaşımı! LTC Fiyatı Doping İle Artışa Geçti

Günlük ödemeler için kripto para kullanımı daha kolay hale geldi ve tüketici finansmanında zemin kazandı.
15:15
15 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin, artık kullanıcılarının VISA‘nın kabul edildiği tüm noktalarda ödeme yapmalarına imkan tanıyor. Eşler arası kripto ve açık kaynak projesi, Twitter üzerinden VISA parantezi ile önemli bir ifadede bulundu.

Litecoin’den VISA Sinyali

Toplam piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi olan Litecoin, VISA’nın kabul edildiği her yerde varlığını hatırlatmak adına Twitter’a yöneldi. Litecoin Vakfı, 14 Kasım’da şöyle bir tweet attı:

Litecoin, VISA’nın olduğu her yerde kabul ediliyor. Litecoin Kart, satın alma sırasında LTC’ye dönüştürülüyor. Ayrıca Litecoin Kartı Litewallet App ile bağlayabilirsiniz.

Günlük ödemeler için kripto para kullanımı daha kolay hale geldi ve tüketici finansmanında zemin kazandı. Kuruluşundan bu yana Litecoin, kullanıcılar ve yatırımcılar arasında önemli bir kabul ve kullanım gördü. Uzun süre piyasa değeri sıralamasında ilk onda yer alan altcoin, VISA‘nın olduğu her yerde edildiğine göre kullanıcılar artık VISA kartı ödemelerini kabul eden herhangi bir hizmet veya ürün için ödeme yapmak için LTC‘yi kullanabilir.

Buna çevrimiçi alışveriş, yatırımcılar, dijital hizmetler, restoranlar ve daha fazlası dahildir. Ek olarak, şirketin web sitesine göre Litecoin’in çıkardığı VISA banka kartı, kriptoyu gerçek zamanlı olarak ABD dolarına dönüştürecek. Bunun ardından firma, VISA banka kartını kullanmak için ek işlem ücreti veya depozito ücreti olmayacağını ancak aylık 5 dolarlık bir hizmet bedeli alınacağını ekledi.

Litecoin Fiyatı

Popüler kripto para Litecoin, gün içerisinde %8’in üzerinde artarak 280 dolara kadar tırmandı. LTC, 270 doların üzerindeki fiyat seyrini sürdürürken 300 dolarlık hedef güncelliğini koruyor. Yaklaşık 4 gün önce 293 dolara uzanan LTC, 300 doların üzerinde bir sekans kaydedememiş ve düşüş izlemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar